Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

V Brně během operace mozku probudili pacienta: Jarda jim povídal o své roční dceři

Zdroj: Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně
video
Náročnou operaci mozku zvládli lékaři ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně. Během ní operovali muže, kterého na nějakou dobu přivedli k vědomí a poslouchali zajímavé příběhy o jeho dceři. Pacient Jaroslav Koukol (36) se po zákroku, během něhož si lidově řečeno poklábosil s personálem nemocnice, úspěšně zotavuje...

Lékaři z Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně předvedli, že umí... Šlo o zákrok u pacienta s nádorem na mozku, kterého anesteziologicky zcela neuvedli do bezvědomí. Naopak ho během výkonu probudili a povídali si s ním.

I když se to může zdát šílené a jako z hororu, je to nutná součást zákroku. A to kvůli tomu, aby chirurgové po odebrání nádoru ověřili u pacienta funkce řeči a paměti. "Sama od sebe ještě nechodí. Je jí vlastně rok," říká lékařům pacient během zákroku o své malé dceři. "Říká ňami, hami a na zdi máme namalované koště," pokračoval a dokázal tím lékařům, že jeho řečové centrum a paměť jsou v naprostém pořádku.

V tuto chvíli se Jaroslav úspěšně zotavuje. Na exkluzivní video z operace se můžete podívat sami. Jistě uznáte, že lékaři, kteří operaci prováděli, jsou skuteční machři.

Související články

Další články