Tak tohle musel být extrémní porod! Britská matka Jade (21) rodila 11. února svého prvního syna a rovnou jí do zavinovačky přistálo místo novorozeněte skoro půlroční dítě! Malý George totiž vážil necelých osm kilo a doktoři mu nedávali moc šancí na přežití.

Šestnáctihodinový porod tak velkého dítěte samozřejmě znamenal i velké komplikace, miminko se zaseklo rameny a pět minut nedýchalo. Po resuscitaci převezli malého velkého George do specializované nemocnice, kde si pobyl dva týdny, a teď už mají spokojení rodiče tohoto obra doma.

„Je to opravdu velký kluk, všechny šokovala jeho velikost, ale byli jsme ujištěni, že se bude vyvíjet stejným tempem jako jiné děti,“ říká ohromený otec Ryan. Navíc jeho partnerka Jade vůbec netušila, že v sobě nosí tak veliký plod, i když podle svých slov byla v těhotenství stále silnější a silnější.

George měl po porodu velikost půlročního dítěte a je druhým největším miminem v Anglii, které přišlo na svět přirozeným porodem. Světové prvenství vůbec drží chlapec z amerického Ohia, který po porodu vážil 10,5 kilo! Chudák matka, co se jí z břicha vyklubal tenhle „Vetřelec“!