Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

V Braníku jde o život. Cyklisté a chodci se perou o jednu stezku!

Cyklisté si často jedou, jak chtějí!
Cyklisté podél Žlutých lázní denně ohrožují stovky lidí a to včetně seniorů a matek s dětmi. Na jednu úzkou stezku na chodníku se musejí vejít nejen chodci, ale i cyklisti a bruslaři.

Maminka Petra Milatová z Braníka již několikrát na vlastní oči viděla několik incidentů. Prudké brzdění cyklistů a verbální napadání chodců je bohužel podle místních na denním pořádku. Například úzký cyklopruh na chodníku u Žlutých lázní měl být jen provizoriem, ale stal se z toho trvalý stav.

Úřadující starosta Prahy 4 Petr Štěpánek (SZ), sám vášnivý cyklista, v tom ale žádný zásadní problém nevidí. Na pátečním setkání s obyvateli Braníku matkám, seniorům a cyklistům vzkázal, aby obě skupiny byly k sobě ohleduplnější. Cyklostezka podél Vltavy zůstane podle Štěpánka v současné podobě.

Je to definitivní řešení a nepočítá se s žádným rozšířením, či oddělením cyklistů, bruslařů a chodců naznačil při setkání s občany Štěpánek. Radnice Prahy 4 pouze zváží realizaci odpočívek pro bruslaře, aby nepostávali uprostřed chodníků. Přitom již před rokem, nyní opoziční radní Jiří Bodenlos (ČSSD), jednal s vedením magistrátu a Žlutých lázní o rozšíření tohoto problémového místa. Podle názoru Jiřího Bodenlose stačí jen málo k větší bezpečnosti chodců a maminek s kočárky.

„V nejproblémo­vějším úseku u Žlutých lázní stačí o metr posunout starý plot a z druhé strany chodníku přidat půl metu zatravňovací pruh, tím by se zkulturnil a rozšířil celý nejnebezpečnější prostor před Žlutými lázněmi. Myslím si, že je to úplné minimum, co by starosta Štěpánek mohl udělat,“ dodal Bodenlos.

Paradoxem je, že v minulosti Štěpánek ve své éře na magistrátu s Pavlem Bémem neváhal investovat do jednoho kilometru cyklostezky ve Vysočanech 40 miliónů korun.

Mohlo by vás zajímat

Další články