Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

V Bradavicích se hulí tráva? Tohle je 10 nejšílenějších fanteorií ze světa Harryho Pottera!

Zdroj: profimedia
+ Dalších 12 fotografií
HARRY POTTER
Je tomu už několik let, kdy byl příběh bradavického studenta Harryho Pottera definitivně ukončen. Dočkali jsme se Fantastických zvířat, ta ale fanouškům nedávají odpovědi na otázky, které jsou pro každého Potterheada stále záhadou. Diváci i čtenáři této kouzelnické klasiky tedy stále přemýšlejí nad detaily, které jim nedají spát. Existuje spousta teorií jak ohledně filmů, tak ohledně knih a některé opravdu stojí za to!

Harry Potter je pro fanoušky něco jako kult. Ti nejzarytější světem kouzel žijí i v reálu, pořádají oslavy i svatby v duchu magie, dokonce si i bydlení stylizují tak, aby se cítili jako v Bradavicích. Ale především přemýšlí nad věcmi, nad kterými by se běžný divák ani nepozastavil. Díky tomu pak vznikají fanteorie, nad kterými zůstává rozum stát. My vám teď přinášíme 10 nejšílenějších závěrů, ke kterým Potterheadi došli.

1. George Weasley je Willy Wonka

Fanoušci tvrdí, že George smrt jeho bratra Freda natolik zasáhla, že se pomocí obraceče času přesunul do jiné doby, změnil si jméno a na jeho počest vybudoval místo, kde se mohou bavit jak děti, tak dospělí. George se prý proměnil ve Willyho Wonku a zbudoval továrnu na čokoládu, kde vyráběl kouzelné sladkosti.

2. Ron Weasley je ve skutečnosti Brumbál

K této myšlence dovedly fanoušky dvě stopy. Brumbál byl v mládí zrzavý a stejně jako Ron měl zraněnou levou nohu. Ano, jen tohle stačilo k vymyšlení teorie, podle které je Ron mladý Brumbál, který se přesunul v čase, aby Harrymu a Hermioně pomohl v boji proti zlu. Tuto teorii naštěstí vyvrátila i samotná spisovatelka J. K. Rowling.

3. Mary Poppins byla studentkou Bradavic

Dlouhá léta před Harryho nástupem do školy čar a kouzel měly Bradavice podle fanoušků jednu výjimečnou studentku. Tou měla být Mary Poppins, která se po ukončení studia údajně rozhodla žít v mudlovském světě. Odmítla se však vzdát kouzel a tak svou hůlku zabudovala do deštníku. Navíc s sebou vždy nosila bezednou tašku – stejnou, jakou měla Hermiona.

4. Svět magie je reálný a J. K. Rowling je Rita Holoubková

Znalci Harryho Pottera ví, že Rita Holoubková je pěkná potvora, která nemá problém si kvůli úspěchu v tisku či knize cokoliv vymyslet. Za to měla být údajně potrestána vykázáním do mudlovského světa. Její pomstou bylo napsání jediné pravdivé knihy, kterou kdy vydala, a tou má být podle fanoušků právě Harry Potter. Fanoušci si myslí, že J. K. Rowling je jen pseudonym Rity Holoubkové, která nemůže být za napsání této knihy potrestána, protože ji všichni mudlové považují za fikci. Její potrestání by prý ohrozilo svět kouzel.

5. Mrzimor je kolejí marihuany

Mrzimorské studenty jen tak něco nerozhodí, jejich pokoje jsou hned vedle kuchyně a ředitelka Mrzimoru je učitelka zabývající se bylinkami. Fanoušek, který tuto teorii vymyslel, si stojí za tím, že Mrzimor má dokonalé předpoklady k tomu být kolejí huličů. Ten samý fanoušek ovšem tvrdí, že ve Zmijozelu berou studenti kokain.

6. Harry je pod vlivem nápoje lásky

Harry si Ginny Weasley nikdy příliš nevšímal, byl zamilovaný do Cho Chang. Pak, jako mávnutím kouzelného proutku, zahořel láskou k sestře svého nejlepšího přítele. Fanoušci tvrdí, že to není náhoda – Ginny podle nich do Harryho nalila nápoj lásky, který ukradla svým vykutáleným bratrům Fredovi a Georgeovi.

7. Hagrid je neplodný

Z hodin biologie si pamatujeme, že se stává, že kříženec dvou různých druhů nemůže mít potomky. Hagrid je křížencem člověka a obra, což některé fanoušky přivedlo k myšlence, že je neplodný. Právě proto se upnul na Harryho a veškerou svou lásku dává zvířatům.

8. Snape je upír

Pamatujete si na třetí film, kde profesor Snape začal učit své žáky o vlkodlacích, protože profesor Lupin byl jedním z nich? Fanoušci přišli s teorií, že Snapea by vůbec nenapadlo na tento fakt upozorňovat, kdyby Lupin neupozornil na něj jako na upíra! Tuto teorii podporuje i Snapeova neschopnost navázat normální vztah, jeho bledá kůže a plášť připomínající netopýří křídla.

9. Harryho přebytek

Podle Remuse Lupina byl Harry cílem mozkomorů především proto, že má spoustu špatných vzpomínek. Podle fanoušků je ale pravda úplně jinde a mozkomorové se na Harryho zaměřili proto, že byl viteál. To znamená, že měl v sobě část duše Voldemorta, díky čemuž byl pro mozkomory lákadlem.

10. Sirius a Harry jsou příbuzní

V rodokmenu rodiny Blacků se nachází žena jménem Dorea Black, která vstoupila do manželství s Charlusem Potterem. Tato zajímavost neunikla všímavým fanouškům, kteří si myslí, že Dorea a Charlus jsou Harryho praprarodiče. To by z Harryho a Siriuse dělalo pokrevní příbuzné.

Související články

Další články