Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

V Bohumíně začal hořet panelák: Z oken dle svědků mělo vyskočit už několik lidí

Hořící panelák v Bohumíně.
Zdroj: archiv David Škrobala
Požár
V sobotní podvečer začal v Bohumíně hořet panelák. Z hořícího paneláku mělo údajně podle svědků dokonce už i vyskočit několik lidí. Na místě zasahují hasiči. Krom toho na místě přistál také vrtulník.

K ohromné tragédii došlo v sobotu v podvečer ve městě Bohumín v okrese Karviná v Moravskoslezském kraji. Začal tam hořet jeden z tamějších panelových domů. Podle záběrů videa umístěného na sociální síti to vypadá, že hoří přibližně jedenácté patro.

Jak uvedli svědci, z paneláku měli údajně vyskočit až čtyři lidi. Později tuto informaci potvrdily záchranné složky. Bohužel nikdo z těch, kteří vyskočili, nepřežil. Od záchrany je dělili vteřiny. Hasiči, kteří na místě zasahovali, nasadili dvě vysokozdvižné plošiny. Na místě také přistál vrtulník.

Požár si podle prvotních informací policie vyžádal 10 životů. "V Bohumíně došlo v odpoledních hodinách k požáru v 11. patře panelového domu. V souvislosti s požárem došlo k úmrtí 10 osob. Všechny složky IZS jsou na místě. Probíhá intenzivní šetření okolností a příčin této tragické události," informovala policie.

Šéf moravskoslezských hasičů pro CNN Prima News později upřesnil, že v bytě uhořeli tři dospělí a tři děti. Celkem pět lidí se pokoušelo zachránit skokem z okna. Bohužel pro všechny to mělo tragický konec.

Ministr vnitra Jan Hamáček informoval, že na místě byl těžce zraněn jeden ze zasahujících hasičů. "Obrovská tragédie dnes v Bohumíně. Při požáru výškového domu zemřelo min. 10 osob. Upřímnou soustrast pozůstalým. Těžce zraněn byl zasahující příslušník HZS, kterému přeji rychlé uzdravení," napsal Hamáček na Twitter.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy