Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

V Bílém domě máme svého člověka: Plynulá čeština a Ivanka Trumpová zajistí Česku výhody!

+ Dalších 7 fotografií
Amerika si zvolila za nového prezidenta Donalda Trumpa (70). A tento výstřední chlapík má k Česku mnohem blíž, než by se zdálo. Jeho příběh má totiž i české kořeny. Může za to jeho bývalá manželka Ivanka Trumpová. Takže jejich děti, dcera Ivanka (35) a synové Donald (38) a Eric (32), mají napůl českou krev. Ve Zlíně dokonce žije jeho bývalá tchyně Marie Zelníčková. Pár českých slov zvládne i sám Trump.

To tady ještě nikdy v celé historii nebylo. Nový prezident Spojených států amerických Donald Trump má velmi blízko k Česku a českému jazyku. A to hlavně díky jeho bývalé manželce Ivance Trump a svým třem dětem. Navíc ve Zlíně pořád žije jeho tchyně Marie Zelníčková, tedy maminka Ivanky, která mu fandila ze všech sil.

Je vidět, že má s tchyní pořád dobré vztahy. Ta o něm totiž tvrdí, že je ten nejhodnější člověk na světě. A volby sledovala v přímém přenosu se svojí dcerou Ivankou Trump přímo na Manhattanu. Podle Zelníčkové Trumpa Amerika potřebuje. Tchyni například oslovuje jako bábi a bábrle. Víc než dobré vztahy má Trump pořád i se svou bývalou ženou. O Ivance řekl, že je jeho nejoblíbenější exmanželkou.

„Pokud Donald vyhraje, tak se tam do toho pořádně pustí, Amerika to potřebuje,“ řekla Zelníčková v březnu pro portál iDnes.cz. „Pořád se celá rodina vídáme. Navštěvuju vnoučata, hrajeme golf na jeho hřištích.“ Nejblíže má k Česku Trumpův nejstarší syn Donald. Ten naši republiku navštěvuje poměrně často. Jezdí sem za svými prarodiči lovit a rybařit. A dokonce se i svěřil, že mluví plynně česky. A česká slovíčka zvládá i sám prezident Trump.

Trump se se svojí bývalou manželkou Ivankou Trumpovou (tenkrát Zelníčkovou) seznámil v roce 1976. A jejich setkání byla velká náhoda. Ivanka emigrovala do Kanady a pracovala pro modelingovou agenturu. Ta ji ale za prací vyslala do New Yorku. A to byla právě ta osudová cesta.

„Moderovala jsem v New Yorku módní přehlídku. Holky mě pak přemluvily, abych šla s nimi do restaurace. U stolu tam nikde nebylo místo, a tak jsme seděly na baru, což nemám ráda. No a někdo mi poklepal na rameno, což taky nemám ráda! A povídá: Já jsem Donald Trump. Pojďte k mému stolu. Tak jsme se poznali,“ řekla již dříve Trump o seznámení s miliardářem a její osudovou láskou.

Byla to láska jako trám a necelý rok od seznámení se konala velkolepá svatba. Během pěti let se jim narodil syn Donald, dcera Ivanka a syn Eric. Jenže manželství jim moc dlouho nevydrželo a v roce 1992 se rozvedli.

Podívejte se na video, jak nejstarší syn Donalda Trumpa Donald mluví česky!

Související články

Další články