Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

V Belgii žena nakazila koronavirem kočku: Zvíře mělo dýchací a zažívací potíže

V Belgii žena nakazila koronavirem kočku: Zvíře mělo dýchací a zažívací potíže
Zdroj: profimedia.cz
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
Koronavirus
Novým typem koronaviru se mohou nakazit také zvířata. Belgické úřady oznámily, že zaznamenaly přenos z člověka na domácího mazlíčka. Nemoc Covid-19 byla pozitivně testována kočce, která měla zažívací a dýchací potíže.

Nebezpečný koronavirus se může přenést i na zvířata. První pozitivní testy u zvířat se objevily v Hongkongu, kde se Covid-19 potvrdil u dvou psů. Psi žili s infikovanými lidmi, ovšem neměli žádné příznaky nemoci.

Nově se nákaza potvrdila u belgické kočky, na což přišli výzkumníci z lékařské fakulty univerzity v Lutychu. Podle Federální agentury pro bezpečnost potravinového řetězce (AFSCA) se kočka potýkala s přechodnými dýchacími a zažívacími potížemi.

Belgičtí experti předpokládají, že není důvod se domnívat, že by kočky či psi mohli koronavirem nakazit člověka. "Je to extrémně vzácný úkaz, z něhož nevyplývá, že by zvířata mohla předat virus člověku," komentoval francouzský deník Le Monde.

AFSCA doporučila, aby chovatelé jednali se svými mazlíčky se zvýšenou opatrností. "Vyhýbat se těsnému kontaktu s nimi... umývat si ruce po manipulaci s jakýmkoli zvířetem, nenechat jej, aby vám olizovalo tvář," napsala agentura.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy