Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

V Bavorsku policie zadržela přes 20 rodin kvůli záškoláctví! Čeká je mastná pokuta

Jak je to možné?
Policie zadržela přes 20 rodin v Norimberku a v městě Memmingen kvůli záškoláctví a vše ohlásila i příslušným okresním úřadům. Rodiče, kteří si díky bavorským svátkům chtěli prodloužit dovolenou a dětem dovolili vynechat školu, mají nejen velký problém, ale také zaplatí mastnou pokutu!

V Bavorsku začaly krátké církevní prázdniny a policie uspořádala na velkých bavorských letištích zátah na rodiny školáků. Dlouhé fronty na bezpečnostní kontrole, plné letiště a v neposlední řadě předražené letenky a hotely.

Právě tohle vše nechtěli rodiče s dětmi absolvovat, a proto se rozhodli, že dětem dovolí vynechat školu a prodlouží si prázdniny. To se ale úplně nepovedlo a policie zadržela přes 20 rodin v Norimberku a ve městě Memmingen kvůli záškoláctví.

Poté to nahlásila příslušným okresním úřadům. Kontrola a zásah na rodiče proběhly ve čtvrtek a v pátek před začátkem bavorských svátků při běžných kontrolách na letišti v Norimberku a na letišti Allgäu. Rodiče nebyli schopni předložit školní výjimku, a tak byly děti podle německých zákonů ve třídě nepřítomné bez omluvenky.

Dotčené rodiny nyní čelí pokutě. „Může to činit až 5000 eur,“ řekl Fabian Klimm, vedoucí operačního centra předsednictva Swabie South/West v Kemptenu. Výše takového varování nebo pokuty určují města a obce samotné.

Není neobvyklé, že policie kontroluje děti a rodiče na letišti. V roce 2008 bylo v Norimberku zatčeno zhruba 100 rodin, protože samovolně prodloužily školní prázdniny svých dětí. V té době dostaly pokutu až 1000 euro.

Související články

Další články