Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

V babyboxu se našlo letošní 12. miminko. Dostalo jméno Tomáš

Letos celkem dvanácté miminko našli v babyboxu, tentokrát sestřičky z havířovské nemocnice. Jde o chlapečka, kterému jsou přibližně 4 měsíce. Zakladatel babyboxů Ludvík Hess ho pojmenoval Tomášek.

Chlapeček nejevil žádné známky ohrožení na životě. Naopak byl oblečen do žlutých dupaček. Na nožičkách měl modré ponožky. „Ukázal se mi v mobilním telefonu a hned jsem pochopil, že se jedná o klučíka asi ve věku čtyř měsíců,“ svěřil zakladatel babyboxů Ludvík Hess.

Právě Hess mu dal nové jméno. „Ptáte se jistě, proč se jmenuje Tomáš. Pojmenoval jsem jej na počest Tomáše Talaše, člena Správní rady Nadace Komerční banky, a. s. – JISTOTA, svého přítele, profesionálního tatínka čtyř dětí. Azylový dům našeho spolku zásobuje oblečením, hračkami a plenami. Myslím, že Tomáš Talaš je jedním z největších protagonistů babyboxů a milovníkem dětí,“ vysvětlil Hess.

Tomášek je už letos dvanáctým dítětem, kterého někdo odložil do skříňky nazvané babybox. A druhým havířovským. Celkově je to už 192. miminko odložené do babyboxu.

A jak vlastně babybox funguje? Podívejte se ve videu na exkluzivní reportáž, kterou eXtra.cz připravilo.

Mohlo by vás zajímat

Další články