Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

V babyboxu se našlo letošní 12. miminko. Dostalo jméno Tomáš

BABYBOX
Letos celkem dvanácté miminko našli v babyboxu, tentokrát sestřičky z havířovské nemocnice. Jde o chlapečka, kterému jsou přibližně 4 měsíce. Zakladatel babyboxů Ludvík Hess ho pojmenoval Tomášek.

Chlapeček nejevil žádné známky ohrožení na životě. Naopak byl oblečen do žlutých dupaček. Na nožičkách měl modré ponožky. "Ukázal se mi v mobilním telefonu a hned jsem pochopil, že se jedná o klučíka asi ve věku čtyř měsíců," svěřil zakladatel babyboxů Ludvík Hess.

Právě Hess mu dal nové jméno. "Ptáte se jistě, proč se jmenuje Tomáš. Pojmenoval jsem jej na počest Tomáše Talaše, člena Správní rady Nadace Komerční banky, a. s. - JISTOTA, svého přítele, profesionálního tatínka čtyř dětí. Azylový dům našeho spolku zásobuje oblečením, hračkami a plenami. Myslím, že Tomáš Talaš je jedním z největších protagonistů babyboxů a milovníkem dětí," vysvětlil Hess.

Tomášek je už letos dvanáctým dítětem, kterého někdo odložil do skříňky nazvané babybox. A druhým havířovským. Celkově je to už 192. miminko odložené do babyboxu.

A jak vlastně babybox funguje? Podívejte se ve videu na exkluzivní reportáž, kterou eXtra.cz připravilo.

Související články

Další články