Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

V australském jezeře se vynořilo podivné mořské stvoření. Lidé tvrdí, že je to drak!

Tohle se podařilo vyfotit australskému knězi Ethanu Tipperovi. Podle experta
z australského muzea Marka Grouthera jde o štikovitého ú­hoře.
Zdroj: facebook.com
Vypadá jako mořský živočich z minulosti. Má ostré zuby a svým vzhledem připomíná něco mezi krokodýlem a delfínem. Co přesně to je a odkud se vzal, nikdo netuší.

Kněz z Newcastlu Ethan Tipper tohoto zvláštního živočicha vyplaveného poblíž australského Swansea spatřil jako první. Samozřejmě už se našli kritici, kteří kněze podezírají, že jde o fotomontáž.

Expert na ryby z australského muzea Mark Grouther tvrdí, že jde o takzvaného štikovitého úhoře. I tak ale podotýká, že takového živočicha ještě nikdy neviděl naživo.

Místní kněz tuto stvůru vyfotil a okamžitě zveřejnil. Mark Grouther si je naprosto jistý, že tento druh úhoře museli chytit rybáři, a protože byl opravdu větší, než čekali, nechali ho na břehu jezera.

Není úplně jasné, jak velký štikovitý úhoř je, ale na fotce vypadá monstrózně. Zároveň expert na ryby z australského muzea vyvrací teorii, že jde o prehistorického tvora z dob minulých.

Tento úhoř je v místech australského jezera dobře znám. Může dorůst do délky dvou metrů. Má podlouhlé tělo se štíhlými čelistmi a velkými špičatými zuby.

Jde o nočního tvora, který se běžně dostane až do stometrové hloubky při lovení potravy.

Tento podivuhodný a strašidelný tvor tak zanechává v místních rozporuplné pocity a o jeho původu se vedou dlouhé debaty.

Rybáři se stále častěji setkávají s dosud neznámými druhy ryb. Minulý rok v lednu se podařilo skupině rybářů vytáhnout z vod u jižního Walesu v Anglii žraloka, se kterým se ještě nesetkali.

Později toho měsíce zase jiný rybář vylovil děsivě vyhlížejícího žraloka, který údajně žil před několika miliony let a v současné době jsou pouze dva takoví naživu.

Související články

Další články