Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

V Americe strhávají sochy Kryštofa Kolumba: Tvrdí, že je symbolem genocidy

Minnesota
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 12 fotografií
protesty
V Americe stále pokračují demonstrace a protesty, které započaly po smrti černocha George Floyda, jež se udusil poté, co mu bělošský policista více než 8 minut klečel na krku. Demonstranti nyní začali strhávat a poškozovat sochy Kryštofa Kolumba, který je pro ně symbolem genocidy a otrokářství.

Američané se stále ještě vzpamatovávají ze smrti George Floyda, která rozpoutala protesty a demonstrace nejen na území USA ale i v evropských zemích včetně Česka. Zatímco v Evropě se situace uklidnila, demonstrace v Americe probíhají stále a nevypadá to, že v brzké době skončí.

Poklidné protesty se v Americe změnily v bitvy mezi demonstranty a policií, následně začalo docházet k rabování a nyní jsou ničeny sochy Kryštofa Kolumba. Toho lidé tmavé pleti považují kvůli jeho chování k domorodému obyvatelstvu a drsné kolonizaci za symbol otrokářství a genocidy.

Jako první šla k zemi socha Kryštofa Kolumba u státního úřadu v St. Paul v Minnesotě. Tam lidé dlouho usilovali o její odstranění legální cestou, nyní si ale řekli, že čas úřadům vypršel. Okolo sochy tak omotali lano a shodili ji z podstavce.

Sochy Kryštofa Kolumba

Druhá socha Kryštofa Kolumba byla shozena a poničena v parku William Byrd Park v Richmondu ve Virginii. Protest tam začal poklidně, pak ale byla socha poničena, shozena z podstavce a vhozena do jezera.

V Bostonu byla následně socha Kryštofa Kolumba odstraněna příslušnými úřady, došlo k tomu ale až poté, co ji demonstranti připravili o hlavu. Podle CNN byla prozatím uskladněna, panují ale pochybnosti o tom, zda bude někdy vrácena na své místo. Počítá se totiž s tím, že v Americe budou sochy Kryštofa Kolumba v rámci demonstrací ničeni a shazovány i nadále.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy