Taky znáte na ulici ty lidi, co stojí s cedulemi Free Hug a neopřeli byste si o ně ani kolo, protože většinou vypadají jako vytažení z kanálu, a ještě navíc když kolem vás procházejí, začnou na vás halekat, že vás obejmou zdarma, takže máte chuť jim píchnout deštník do oka?

A teď si představte, že na světě jsou lidi, co si za objetí nechávají zaplatit nebo jsou ochotni za něj zaplatit. Právě této lidské slabosti zneužívá jakási Samantha Hess, která si v oregonském Portlandu otevřela podle serveru Novinky.cz, které to převzaly z Times, objímací obchod.

Samantha zaměstnává ve svém podniku ještě tři lidi, a kdo k ní přijde, ten zaplatí za minutu objímání jeden dolar. „Většina lidí si zatím vybírá hodinu,“ uveřejnily Novinky slova slečny Hess a poté se dopočítaly toho, že za pět hodin vysolíte skoro sedm tisíc korun!

Nevíme, co je horší. Jestli ona, která zneužívá lidské samoty, nebo blbečkové, které nenapadne si koupit psa (což by vyšlo daleko levněji), když už mají zrovna v tuhle chvíli smůlu, že není vedle nich někdo, kdo by je objal. My si ostatně myslíme, že VŽDYCKY vedle vás někdo takový je, ale vy to nechcete vědět a raději budete fňukat, jací jste chudáčci samotní, a strkat peníze podvodnici Samanthě, která se rozčiluje, že ji obtěžuje policie, zda neprovozuje bordel.

Ale provozuje. Je to jedno, jestli tam dochází k sexu, nebo ne, prostituce je všechno tělesné, za co se berou peníze, ale kdyby chtěla být hodně moc posh, máme pro ni návrh, aby se tedy přejmenovala na společnici. Ty taky nemusí s klientem souložit a ani se ho dotýkat, přesto vydělávají peníze stejným způsobem.

Abyste nás správně pochopili – proti společnicím a prostitutkám nic nemáme, naopak si je vůbec nedovolujeme odsuzovat. Ovšem lidi, kteří dělají to samé jako ony, ale snaží se to schovat za „morálnější a duchovnější činnost pomáhající starým a osamělým“, odsuzovat budeme vždy. Kdyby chtěla totiž slečna Hess konat dobro, bude to dělat zdarma a nezištně.

To dá přeci rozum.