Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

V 15 letech 115 kilogramů: Attila Végh nebyl vždy jen pohledný král oktagonu

Zdroj: Instagram
+ Dalších 7 fotografií
MMA
K zápasení tíhl odmala, ale legendou se stal díky smíšeným bojovým uměním. V roce 2013 získal titul americké organizace Bellator, která je druhou nejprestižnější po UFC. Řeč je o Attilovi Véghovi (34), který nedávno porazil i obávaného českého zápasníka Karlose Vémolu (34). V zápase století ho poslal do říše snů. Jenže Attila vždy nebyl postavou bojovník - ve svých 15 letech totiž trpěl nadváhou, tehdy vážil neuvěřitelných 115 kilogramů.

Od šestého února vstupuje do kin nový dokumentární film nesoucí název Attila. Snímek je pod záštitou režiséra Petra Větrovského. Dokumentární filmový portrét Attila sleduje a mapuje celoživotní cestu sportovce, bojovníka a novodobé hvězdy Slovenska Attily Végha.

Málokdo tuší, že Attila vždy nebyl postavou sportovec "Když mu bylo patnáct let, tak vážil sto patnáct kilogramů. Tehdy vznikla i jeho přezdívka Pumukli, což je kreslená postavička," prozradil na kameru bratr legendárního zápasníka Ladislav, který doplňuje životní příběh Attily svým pohledem.

Skromný šampion

Sám Attila potvrdil, že přezdívku Pumukli získal kvůli své postavě. "Ano, je to přezdívka z dětství po kreslené postavičce. Vzhledem jsem ji lidem připomínal, navíc jsem měl tehdy hodně kilogramů navíc," usmíval se pro eXtra.cz šampion asociace Oktagon, který se vyznačuje nejen svou tvrdostí, ale i skromností.

Příběh skromného chlapce z Gabčíkova, který se dostal až na vrchol díky odhodlání, tvrdé dřině a přátelské povaze, je aktuálně hodně očekávanou filmovou novinkou Dokument o legendě MMA vstoupí do kin 6. února a očekává se, že se stane hitem letošního roku.

Související články

Další články