Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

V 10 letech zabil chlapečka (†2), teď je z něj pedofil: Jon Venables se bojí o vlastní život, soud ho chrání!

Zdroj: reprofoto youtube.com
+ Dalších 5 fotografií
vrah
Psalo se 12. února 1993, když dva desetiletí kluci Jon Venables a Robert Thompson unesli teprve dvouletého Jamese Bulgera z nákupního centra v Liverpoolu. Čtyři kilometry ho vlekli k železnici, kde ho umučili a ubili k smrti. Oba dostali 18 roků, po osmi letech se ale dostali vězení ven a aby mohli začít život s čistým štítem, dostali i nové identity. Jon Venables však šanci nevyužil a nyní je za katrem už potřetí a k tomu požaduje další změnu jména. Ta mu byla soudem schválena, tatínek umučeného Jamese ale požaduje, aby byla totožnost nebezpečného maniaka veřejnosti odhalena.

Jon Venables spolu s Robertem Thompsonem umučili dvouletého Jamese v době, kdy jim bylo pouhých 10 let. V 18 se oba dostali ven, a aby měli šanci žít normální život, dostali novou identitu. Zatímco Thompson šance využil a od propuštění o něm nebylo slyšet, Venables se ukázal jako násilnický pedofil. V listopadu roku 2017 bylo v jeho počítači nalezeno ohromné množství dětské pornografie a dokonce i manuál, který popisuje, jak mít pohlavní styk s malými dětmi.

Díky tomuto nálezu se v únoru roku 2018 dostal Venables znovu do vězení, tentokrát na necelý 4 roky. U soudu vyjádřil obavy o svůj život a požádal, aby mohl nadále žít v utajení. Jeho žádost byla schválena a otec malého Jamese, jehož kratičký život má Venables na svědomí, se bouří. Násilnický pedofil je totiž ve vězení už potřetí, poprvé seděl za vraždu Jamese a podruhé se dostal za katr ze stejného důvodu, kvůli jakému je v base nyní.

Podle Ralpha Bulgera, kterého smrt synka trápí po téměř 30 letech stejně, jako v den, kdy k ní došlo, je rozzlobený. Podle něj totiž nemohou lidé v okolí Venablese tušit, jak nebezpečný člověk se v jejich blízkosti pohybuje a nemohou chránit své děti, které jsou vedle vraha a pedofila v nebezpečí. Očekává, že až bude z vězení propuštěn, provede něco strašlivého.

Související články

Další články