Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Úzké džíny ničí zdraví! 5 slavných, kterým kvůli téhle módě hrozí ochrnutí

Kdo by to byl řekl, že jde dát společně na úvodní fotku Mašlíkovou a
chlapečka z One Direction.
Zdroj: Profimedia.cz
Dámy, a dokonce i pánové, než se zase nasoukáte do svých oblíbených skinny džínů, měli byste vědět, jaké zdravotní následky může mít tento módní výstřelek.

Skinny střih je skvělý. Nohy v úzkých džínách vypadají sexy a přitažlivě (pokud tedy na ně máte postavu a nevypadáte jako jitrnice). Lékaři ale varují, že když to s jejich „úzkostí“ přeženete, můžete si zadělat na zdravotní problémy. Především se pak hovoří o zastavení krevního oběhu v nohou.

Možná se vám to zdá přehnané, ale lékaři na rizika nošení úzkých džínů upozorňují ve spojitosti s případem pětatřicetileté ženy, která kvůli svému oblíbenému kousku kalhot skončila na čtyři dny v nemocnici.

Ale co přesně se stalo? Žena, jejíž identitu lékaři tají, celý den stěhovala a při vybalování strávila většinu dne v podřepu natěsnaná ve skinny džínách. V nohou měla napětí, brněly ji, ale kvůli shonu si bolestí příliš nevšímala. Jenže pak už tělo nápor nevydrželo, mladá žena zakopla, spadla na zem a už se nezvedla.

Našli ji po několika hodinách příbuzní a okamžitě zavolali záchranku. Lékaři celkem rychle přišli na příčinu jejího kolapsu. Mohly za to právě úzké kalhoty, které snížily prokrvení svalů v nohou, nohy jí otekly a neprokrvovaly se.

Není důvod začít panikařit. A nebojte se, že teď lidé ve skinny začnou na ulici popadávat jako hrušky, přesto lékaři od varování neupouštějí. „Znamená to novou neurologickou komplikaci, která souvisí s oblékáním příliš těsných kalhot,“ uvedli odborníci z Royal Adelaide Hospital s tím, že nejde o žádné extrémní nebezpečí, ale opakující se kolapsy by mohly trvale poškodit nervy.

Skinny jsou přitom populární po celém světě. S velkou oblibou je nosí například vévodkyně Kate, která je má hned v několika provedeních. Je dokonale štíhlá, takže si může dovolit džíny úplně na tělo.

Dopustit na ně nedá ani Russell Brand, britský komik a herec, kterého jsme snad nikdy v jiných kalhotách ani neviděli, jako by byly jeho značkou. Kromě něho je nosí i Harry Styles z One Direction, který se stejně jako Brand nedrží při zemi a neomezuje se pouze na klasické modré džínové modely.

Co se dam týče, už léta si na ně potrpí módní to ikona Victoria Beckham, která je nejčastěji obléká ke klasickým vysokým lodičkám. Skinny nosí módně ohrnuté u kotníků.

Z Češek je nejčastěji obléká třeba modelka a moderátorka Hana Mašlíková, přičemž skinny ještě víc upozorňují na její štíhlé dlouhé nohy.

Související články

Další články