Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Uzený losos s červy na českém trhu: Provrtá vám žaludek a způsobí vážná onemocnění. Nemáte ho doma i vy?

Nemáte doma nebezpečného lososa i vy?
Zdroj: twitter.com/profimedia.cz
Supermarket Albert prodával velmi nebezpečného lososa. Varovala před ním hlavní hygiena České republiky. Obsahuje totiž parazitického červa, který vám pronikne skrz žaludeční stěnu a další orgány. Pro člověka je životu nebezpečný.

Zákazník z prodejny Albert si koupil lososa, po kterém se mu udělalo špatně. Obrátil se tak na hygienu, která začala celou situaci okamžitě řešit. Vyrazili tedy do prodejen Albert na Václavském náměstí a na Můstku v Praze. Losos má šarži L23012562/T4 s datem spotřeby 22. 7. 2016. Na pultech v Albertovi už tento losos nebyl. Ale po tom, co prověřili výrobek Losos divoký uzený – kousky 100 g od společnosti NEKTON – Vrňata s.r.o., přišli na šokující zjištění.

„Laboratorním vyšetřením byla potvrzena přítomnost Anisakis spp. Anisakis simplex. Jedná se o parazitického červa trávicího traktu mořských savců. Ten je pro člověka nebezpečný – larvy v tělní dutině či svalovině ryb jsou silným alergenem a člověkem pozřené živé larvy mohou proniknout skrze žaludeční stěnu do vnitřních orgánů,“ uvedl tiskový mluvčí ministerstva zdravotnictví Ladislav Šticha. Pokud tohoto lososa máte doma, v žádném případě ho nekonzumujte. Může vám způsobit velmi vážné zdravotní problémy.

O výskytu nebezpečného výrobku na trhu už byly informovány orgány státního dovozu a skladů, které daný výrobek prodávají. Po pozření červů můžete onemocnět anisakiózou, která se projevuje bolestmi břicha, zvracením nebo nauzeou. Symptomy se dostaví za hodinu, ale i za dva týdny.

Související články

Další články