Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Uzavření turistických oblastí pomohlo: Lidé se od minulého víkendu poučili a zůstali doma

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
zákaz
Minulý víkend si vyšla do přírody značná část Čechů. Mnohdy ani nerespektovali vládní nařízení a po turistických oblastech se pohybovali bez roušek a chovali se jako v jinou běžnou sobotu. To rozčílilo obce, které jsou součástí oblíbených turistických cílů a proto starostové zavedli tvrdší opatření. Jak se po včerejšku ukázalo, zákazy pomohly a lidé zůstali raději doma.

I když sobota svým počasím lákala k procházkám a výletování, lidé si zřejmě vzali k srdci kritiku vlády i veřejnosti a do turistických oblastí se tentokrát nevydali. Středočeští policisté proto nemuseli v sobotu kvůli shlukování většího počtu lidí zasahovat.

V sobotu byl klid

„Nemáme nikde hlášenou žádnou větší koncentraci lidí,“ uvedla ČTK policejní mluvčí Eva Hašlová. Podle ní policisté hlídají dodržování nařízení jako jsou zákaz shlukování na veřejně dostupných místech nebo povinnost nošení roušky průběžně, nejedná se jen o víkendovou akci.

Podle starostky Srbska na Berounsku Svatavy Biskupové turisté v sobotu respektovali výzvu obce, která je v turisticky vyhledávané lokalitě, aby po dobu nouzového stavu místo nenavštěvovali. V celé obci byl zaveden zákaz stání. Podle vedení se tak místní chrání před nákazou koronavirem. „Dneska tady skoro nikdo není,“ uvedla starostka s tím, že se na návštěvníky obec těší, až pominou speciální opatření.

Český ráj se musel uzavřít

Také Mnichovo Hradiště na Mladoboleslavsku uzavřelo parkoviště u turistických cílů v okolí města. Minulý víkend region zaplavili turisté. „Mnozí návštěvníci dorazili z Prahy i vzdálenějších míst. Na parkovištích se popíjelo pivo u stánků, na turistických stezkách se potkávaly skupiny lidí, mnozí vůbec neměli roušky. U Valečova si jedna skupina dokonce založila táborák,“ popsal starosta Mnichova Hradiště Ondřej Lochman.

Související články

Další články