Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Úžasný příběh chlapce narozeného bez tváře, kterému se snaží pomoci žena, co o něm četla na Facebooku!

A pak že ten Facebook k ničemu pořádně není!
Zdroj: Channel 7
+ Dalších 5 fotografií

Dítě, které se narodilo zcela bez tváře, má novou šanci na život. A to jenom díky Facebooku, což je jen důkaz, že i ten Facebook k něčemu čas od času přece jen je!

Dnes tříletý Yahya El Jabaly se narodil bez očí, s dírou v hlavě místo nosu a bez horní čelisti. Narodil se tak kvůli komplikacím ještě v děloze, kdy se mu přestaly vyvíjet kosti na tváři. Od svého narození žije v malé vesničce šest hodin od Casablanky v Maroku, a když s ním rodiče chodí ven, raději mu zakrývají tvář kusem hadru, aby na sebe nestrhával zbytečnou pozornost.

Povědomí o něm ve světě se rozšířilo díky Facebooku, který na podporu malého chlapce založil kamarád otce. Hledali lékařské profesionály, kteří by byli schopni zajistit malému chudáčkovi alespoň zdánlivě normální život.

Právě této výzvy si všimla Fatima Baraka z australského Melbourne, žena, která přežila rakovinu prsu a která se narodila ve vesnici poblíž té, ve které žije Yahya El Jabaly. „Bylo tam červeným písmem telefonní číslo, tak jsem tam zkusila zavolat. Otec chlapce řekl, že jenom chce, aby jeho syn měl co nejnormálnější život. Aby mohl jít ven a hrát si s ostatními dětmi.“

Fatima Baraka tedy začala hledat vhodného doktora, který by mu mohl pomoci. A jednoho našla, australského chirurga Tonyho Holmese, který se už jednou ve světě proslavil, když se mu podařilo úspěšně oddělit siamská dvojčata z Bangladéše, Trishnu a Krishnu.

Žena pak odcestovala do vesnice za rodiči malého chlapce a domluvila se, že postižené dítě převezou do Austrálie, aby se na něj mohl doktor podívat. Operace, která je naplánována na prosinec, bude přesto riskantní. „Nemusel by umřít, pokud bychom neoperovali, ale mohl by umřít, pokud operaci uděláme,“ upozorňoval rodiče od začátku, ale ti přesto se zákrokem souhlasí.

Související články

Další články