Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie StarDance 2019 Nemoci z lásky Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

ÚŽASNÉ SNÍMKY: Praha očima fotografa, který fotil nejznámější narkomanku v Čechách

+ Dalších 15 fotografií
Galerie
Jiří Píša, známý jako Pražský fotograf, vidí Prahu tak trochu z jiného úhlu než ostatní. O nezaměnitelné atmosféře české metropole a jejího osobitého kouzla se můžete přesvědčit na Jiřího fotografiích, které jsou jedním slovem dechberoucí.

Malebná zákoutí historického centra, uličky na Kampě, věže budov nebo Karlův most, to vše jsou oblíbená místa fotografa Jiřího Píši, který si Prahu zamiloval už v dětství. „Vyrůstal jsem na Foglarovkách, takže jsem k pražským uličkám přilnul už jako malý kluk. Když jsem se potom do Prahy po střední škole přestěhoval, začal jsem město objevovat i z jiných úhlů,“ říká fotograf, který nemá v našich končinách konkurenci.

Nejraději fotí z pražských strání a k focení si pečlivě vybírá i denní dobu. Nejčastěji fotí ráno před východem slunce nebo večer při stmívání. Z jeho pohledů potom vznikají úžasné fotografie, které si lidé mají možnost zakoupit na jeho výstavách. Ty se konají obvykle jednou za rok na podzim v Malostranské besedě.

Mimo focení našeho hlavního města, se Jiří věnuje i aranžovanému focení a tvorbě portrétů. Jedním z nezapomenutelných focení bezpochyby bylo, když fotil Katku Bradáčovou, kterou většina lidí zná jako narkomanku z dokumentu Heleny Třeštíkové. „Byla to pro mě svým způsobem unikátní zkušenost, kterou jsem nikdy před tím nezažil. U Katky mě překvapilo, jak perfektně spolupracovala a moc jsem si celé focení užil,“ řekl před nedávnem v rozhovoru pro eXtra.cz.

Jiří v současné době pracuje na zajímavém projektu, který budou moci lidé vidět pravděpodobně letos v listopadu. „Dělám na sérii fotek na motivy písní Karla Kryla. Chtěl bych to stihnout k výročí sametové revoluce,“ dodal Jiří.

Na nádherné snímky Prahy okem Jiřího Píši se podívejte v naší galerii a také neváhejte navštívit jeho Facebook, kde se to kouzelnými fotografiemi stověžaté Prahy jenom hemží.

Mohlo by vás zajímat

Další články