Desetiletá Kristínka chodí na základní školu v Bratislavě a chce se stát prezidentkou. Andrej Kiska ji velmi inspiruje, a tak mu napsala dopis. „Všichni se mi smějí, protože chci být jednoho dne prezidentka Slovenské republiky. Nikdo mi nevěří, kromě mojí maminky, kterou mám moc ráda. Spolužačky chtějí být učitelkami, zpěvačkami, tanečnicemi, babička ze mě chce mít doktorku. Ale mě tohle neláká,“ napsala do dopisu.

„Ale být prezidentkou, to byla byla věc! Potkávat se se známými lidmi, vědět všechno, co se v zemi děje, a pomáhat lidem, kteří jsou zoufalí!“

Kristínka dopsala, že je Andrejova velká obdivovatelka a líbí se jí, jakou dává lidem naději a jaký je státník. Popřála mu hezké svátky a myslela si, že dopis zapadne.

Jenomže ne! Andrej Kiska budoucí prezidentku Kristínku a její spolužáky pozval na hrad. Vzal ji do své kanceláře, kde určitě probírali důležité státnické záležitosti. Nafotili si selfíčka a Andrej Kiska se postaral, aby dětem zorganizoval nezapomenutel­ný sen.

Je skvělé vidět, že lze mít prezidenta, který mladé lidi inspiruje k tomu, aby se pokusili změnit situaci ve své zemi k lepšímu a pomáhali lidem.