Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Úžasné gesto slovenského prezidenta dostalo internet do kolen: Téhle holčičce splnil sen!

Desetiletá Kristínka se svým vzorem.
Zdroj: Facebook
+ Další 3 fotografie
Pro někoho to může být jenom levné populistické gesto, ale Andrej Kiska opět dokázal, že je muž na svém místě. Slovenský prezident je důstojným státníkem, který na svém hradě nepřijímá jenom politické špičky. Nedávno se dokonce setkal s budoucí prezidentkou Slovenské republiky.

Desetiletá Kristínka chodí na základní školu v Bratislavě a chce se stát prezidentkou. Andrej Kiska ji velmi inspiruje, a tak mu napsala dopis. „Všichni se mi smějí, protože chci být jednoho dne prezidentka Slovenské republiky. Nikdo mi nevěří, kromě mojí maminky, kterou mám moc ráda. Spolužačky chtějí být učitelkami, zpěvačkami, tanečnicemi, babička ze mě chce mít doktorku. Ale mě tohle neláká,“ napsala do dopisu.

„Ale být prezidentkou, to byla byla věc! Potkávat se se známými lidmi, vědět všechno, co se v zemi děje, a pomáhat lidem, kteří jsou zoufalí!“

Kristínka dopsala, že je Andrejova velká obdivovatelka a líbí se jí, jakou dává lidem naději a jaký je státník. Popřála mu hezké svátky a myslela si, že dopis zapadne.

Jenomže ne! Andrej Kiska budoucí prezidentku Kristínku a její spolužáky pozval na hrad. Vzal ji do své kanceláře, kde určitě probírali důležité státnické záležitosti. Nafotili si selfíčka a Andrej Kiska se postaral, aby dětem zorganizoval nezapomenutel­ný sen.

Je skvělé vidět, že lze mít prezidenta, který mladé lidi inspiruje k tomu, aby se pokusili změnit situaci ve své zemi k lepšímu a pomáhali lidem.

Související články

Další články