Se svojí nadváhou bojovala už v 11 letech. Měla špatné stravovací návyky a jedla cokoliv a kdekoliv. V jídle se neuměla ovládat a ve 22 letech měla už 140 kilogramů. Věděla, že má problém, ale neuměla ho řešit. Propadla do depresí a musela brát antidepresiva. To mělo za následek, že ještě víc ztloustla.

Pořád přibírala a byla nešťastná. Jednou jí její přítel řekl, že už se nemůže dívat na to, jak je smutná. Tak se rozhodla s tím začít něco dělat. „Vždy jsem byla tak trochu větší a bláznivá, ale byla jsem tak nešťastná,“ řekla. Najednou měla velkou motivaci a vrhla se do hubnutí po hlavě.

Začala chodit na procházky, hlídala si, kolik kroků ujde, běhala, přestala se stravovat ve fast foodech a vařila si zdravá jídla. Svůj jídelníček obohatila o ovoce a zeleninu, oříšky a ryby. Musela na sobě hodně makat, spoustu věcí si odepřít a hlavně mít silnou vůli. Nakonec ztratila neuvěřitelných 50 kilogramů a prochází úžasnou proměnou. Váží „jen“ 87 kilogramů.

„Na střední škole mě všichni znali jako tu tlustou, která pořád drží diety. Ty ale přitom nepomáhaly,“ řekla Freya. Byla tak moc nešťastná, že přemluvila rodiče, aby jí zaplatili operaci, která jí zmenší žaludek. Ona byla totiž v pubertě a neměla na ni peníze. Jenže to se v závěru ukázalo jako velmi špatný nápad.

Začala mít návaly žravosti a to vyústilo až k bulimii. „Teď jsem už konečně šťastná. Když vidím staré fotky, tak nechápu, že jsem mohla tolik času strávit tím, že jsem byla nešťastná. To už je dávno pryč,“ říká.