Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Už žádný další Mareček (†3): Lidé spojí síly v pochodu proti týrání dětí, víme, kdy se můžete připojit!

Už žádný další Mareček (†3): Lidé spojí síly v pochodu proti týrání dětí, víme, kdy se můžete připojit!
Zdroj: extra.cz
+ Dalších 22 fotografií
pochod
Případ utýraného Marečka z Loun vzbudil v lidech velkou vlnu emocí. Vztek na chlapečkovu matku a jejího přítele, který má Marečkův život na svědomí, rychle přešel ve smutek. Ten veřejnost motivoval k tomu, aby začala něco dělat. Zatímco podepisování petic za zvýšení trestu pro tyrany dětí je v plném proudu, lidé domluvili i pochod, kterým dají najevo, že se něco musí změnit. Víme, kdy a kde se můžete připojit!

V sobotu 30. března se koná celorepublikový pochod proti týrání dětí. Ten je odezvou na případ utýrání malého Marečka z Loun, kterého jeho vlastní matka Simona T. nechala mučit svým přítelem Josefem K. a všemu jen nečinně přihlížela. Záštitu nad pochodem převzala sama první dáma Ivana Zemanová.

K pochodu se můžete připojit hned v několika městech - v Praze, Ostravě, Lounech, Českých Budějovicích, Uherském Hradišti a v Libochovicích. Pro občany těchto a jim přilehlých měst, kterým osud týraných dětí není lhostejný, není nic jednoduššího, než společně s ostatními vyrazit do ulic.

Pochod v Praze započne ve 14:00 na Hlavním nádraží, kde organizátoři krátce shrnou důvod, proč se veřejnost sešla. Následně se půjde na Václavské náměstí, kde bude památka Marečka a dalších utýraných dětí uctěna minutou ticha a symbolickým zapálením svíčky. Následovat bude přechod na Staroměstské náměstí, kde bude pronesen proslov o problematice zákonů. Zároveň se dozvíte, kam se můžete obrátit v případě, že máte podezření na týrání dětí ve vašem okolí. Posledním bodem programu je věcná diskuze, přítomní se budou moci zeptat na cokoliv, co je zajímá.

Čím větší účast na pochodu bude, tím větší bude mít celá akce smysl. Proto neváhejte a pokud můžete, připojte se. Více informací k pochodům se dozvíte na facebookových stránkách, které naleznete v galerii.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy