Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Už víte, kam letos na dovolenou? Vyberte si jednu z pěti nejkrásnějších pláží světa!

Whiteheaven Beach
Zdroj: facebook.com
+ Další fotografie

Ne, tohle opravdu neberte jako provokaci. Nýbrž jako inspiraci!

Těchto pět pláží je nejkrásnějších na celém světě. Tvrdí to CNN, tak to určitě bude pravda.

1. Whitehaven Beach v Austrálii

Čtyři kilometry nádherného bílého písku. Pokud byste se po něm chtěli procházet i vy, mějte na paměti, že si musíte nejprve objednat turistického průvodce. Na pláži můžete zůstat jen pár hodin. Pláž je totiž součástí přírodního parku Whitsunday Island. Jo a prý si máte dát v létě pozor na medúzy.

2. Matira Beach na Bora Bora

Ano, tuhle člověkem zatím nezničenou nádheru hledejte ve Francouzské Polynésii. Dovolená v téhle destinaci vás bude stát hodně penízků, ale ten zážitek za to stojí. Krmení žraloků (to dobrovolné), lovení černých perel a další zábavné atrakce – to všechno tady na vás čeká.

3. Anse Source d’Argent, Seychely

Rádi byste si o letošním létě pořádně zašnorchlovali? Pak vyrazte sem. Útes u Anse Source d'Argent udržuje hladinu vody v klidu a vy můžete krásně prozkoumávat mělké vody. V blízké restauraci Lanbousir nabízí místní kreolské pokrmy, včetně lahůdky pro opravdové fajnšmekry, jíž je netopýr na kari. Na pláži se platí menší vstupní poplatek.

4. Champagne Beach, Vanuatu

Říká se, že nejšťastnějším národem na světě je právě ten z Vanuatské republiky v iižním Pacifiku. Při pohledu na snímky tamní přírody si nedovolujeme pochybovat. Laguna lemovaná korály, oceánské dno pokryté sopečnými horninami – tohle je ráj pro milovníky potápění.

5. Maya Bay, Ko Phi Phi, Thajsko

Ano, polonahý Leonardo DiCaprio a film Pláž, poznali jste správně. Pláž bývá narvaná turisty, přesto stojí za to, jet se podívat se na tuhle nádheru tvořenou bílým pískem, průzračnou vodou a vápencovými skálami, pokud jste zrovna v Thajsku. Méně společenštějším turistům doporučujeme vyrazit na pláž brzy ráno nebo pak až po páté hodině odpoledne.

Související články

Další články