Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Už víme, proč jsou ženy při sportu více vyčerpané než muži! Může za to jeden orgán

Ilustrační fotografie

Muži jsou ve sportovních výkonech většinou lepší než ženy, to je známý fakt. Najdou se samozřejmě výjimky, ale ne každá z nás má tolik testosteronu jako Helena Fibingerová, aby mohla konkurovat mužskému pohlaví. Vědci z kanadské univerzity nyní přišli s výzkumem, který zdůvodňuje rozdíly mezi ženami a muži během sportu. Milé dámy, na vině jsou plíce!

Hlavním důvodem, proč jsou ženy pomalejší, neskáčou tak daleko ani vysoko a celkově se vždy nechají snadno porazit muži při společném měření sil, jsou právě svaly, které mají na starosti dýchání. Dech je totiž jednou z nejdůležitějších věcí při sportu. Jak se ukázalo, muži a ženy stejného věku mají diametrálně rozdílné svaly, které hladký průběh dýchání zajištují. Zatímco mužské svaly se aktivují mnohem rychleji a umožnují tak pánům lépe a snadněji dýchat, u žen tomu tak není.

S tím prostě nic nenaděláme, takto jsou lidská těla uzpůsobena už od výroby. Ženám tedy nezbývá nic jiného než se nespoléhat na sílu a rychlost, ale na mrštnost. Pokud tedy chcete s pány měřit síly, dbejte na spravedlivý výběr disciplíny, kde máte oba stejné šance.

Mohlo by vás zajímat

Další články