Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Už víme, proč jsou ženy při sportu více vyčerpané než muži! Může za to jeden orgán

Zdroj: Profimedia.cz

Muži jsou ve sportovních výkonech většinou lepší než ženy, to je známý fakt. Najdou se samozřejmě výjimky, ale ne každá z nás má tolik testosteronu jako Helena Fibingerová, aby mohla konkurovat mužskému pohlaví. Vědci z kanadské univerzity nyní přišli s výzkumem, který zdůvodňuje rozdíly mezi ženami a muži během sportu. Milé dámy, na vině jsou plíce!

Hlavním důvodem, proč jsou ženy pomalejší, neskáčou tak daleko ani vysoko a celkově se vždy nechají snadno porazit muži při společném měření sil, jsou právě svaly, které mají na starosti dýchání. Dech je totiž jednou z nejdůležitějších věcí při sportu. Jak se ukázalo, muži a ženy stejného věku mají diametrálně rozdílné svaly, které hladký průběh dýchání zajištují. Zatímco mužské svaly se aktivují mnohem rychleji a umožnují tak pánům lépe a snadněji dýchat, u žen tomu tak není.

S tím prostě nic nenaděláme, takto jsou lidská těla uzpůsobena už od výroby. Ženám tedy nezbývá nic jiného než se nespoléhat na sílu a rychlost, ale na mrštnost. Pokud tedy chcete s pány měřit síly, dbejte na spravedlivý výběr disciplíny, kde máte oba stejné šance.

Související články

Další články