Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Už toho mám dost! Britney si najala nového právníka a chce žalovat otce

Britney Spears si najala nového právníka a chce žalovat otce
Zdroj: profimedia.cz
Předchozí Další
+ Dalších 14 fotografií
opatrovnictví

Zpěvačka Britney Spears (39) už nechce dál čekat, až soudy zruší její opatrovnictví, a vyrazila sama do boje. Najala si nového právníka a podala žalobu na svého otce za zneužívání jeho pozice opatrovníka.

„Chci dnes podat proti mému otci žalobu,“ uvedla ve středu viditelně rozrušená zpěvačka Britney Spears telefonicky soudu a občas se u toho rozplakala. „Chci, aby můj otec byl vyšetřován,“ dodala jasně. Pokračuje tak ostře sledovaný boj zpěvačky za zrušení jejího opatrovnictví, které jí bylo nařízeno soudem už v roce 2008 a jehož se ujal její otec Jamie.

Její středeční vystoupení následovalo po soudním slyšení minulý měsíc, ve kterém řekla soudkyni vrchního soudu v Los Angeles, že její nucené opatrovnictví je zneužíváno vůči ní, a projevila zájem si vybrat svého nového právního zástupce, který by jí pomohl ukončit téměř třináctileté omezení její svobody.

Spears si nově najala bývalého federálního prokurátora Mathewa Rosengarta, který v podobných sporech není žádným nováčkem. Ten se zúčastnil středečního jednání, kde ji poprvé zastupoval.

Krutá omezení

Spears původně požádala o vyklizení soudní síně, než si to rozmyslela a promluvila o své současné situaci. V emotivním projevu nazvala své opatrovnictví "zkrurveně krutým", přičemž popsala přísná omezení, pod kterými žije a která dosahují takových absurdit, jako že si nemůže zajít ani na šálek kávy. „Pokud tohle není týrání, tak už nevím, co je,“ řekla Spears. „Myslela jsem si, že se mě snaží zabít,“ dodala.

Rosengart ve svém prvním veřejném projevu vyzval Jamieho Spearse, aby se dobrovolně vzdal funkce opatrovníka. Vivian Thoreen, právnička Jamieho Spearse, však řekla u soudu, že odstoupit nehodlá.

Britney získala v poslední době ve svém boji za svobodu mnoho zvučných podporovatelů. Patří mezi ně mimo jiné zpěvačky Madonna, Mariah Carey nebo Christina Aguilera. Její fanoušci pak spustili petici "Free Britney" a snaží se tlačit na politiky, aby změnili zákony o opatrovnictví.

Ve středu večer Spears na Twitteru poděkovala svým fanouškům za podporu. Nový start v boji za svou svobodu oslavila jízdou na koni a cvikem hvězdy.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy