Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Už spolu hrají v nebi… Jan Tříska a Květa Fialová se potkali v Noci svatojánské

Oba zesnulí herci si společně zahráli ve filmu Sen noci svatojánské.
Zdroj: Česká televize
+ Další fotografie
Naši dva úspěšní herci odešli hned den po sobě. Jan Tříska (†80) si s Květou Fialovou (†88) zahráli v komediálním československém filmu Sen noci svatojánské.

Zkrácené televizní zpracování vzniklo díky překladu E. A. Saudka. Komedii upravil a natočil režisér Jiří Bělka spolu s významným českým kameramanem Vladimírem Opletalem.

Jan Tříska ve filmu ztvárnil rozmarného krále lesních elfů Oberona. Ten se neustále hádá se svou ženou Titanií, kterou si po jeho boku zahrála právě Květa Fialová.

Oberon touží svou královnu Titanii potrestat, a tak ji pomocí kouzel nechá milovat Klubka, muže s oslí hlavou. V klasickém shakespearovském díle se pohádkový svět setkává s tím reálným. Zvláštností tohoto renesančního dramatu je především to, že je kladen velký důraz na nadpřirozené věci. Hlavním tématem díla je láska a příroda, která pomocí kouzel zvítězí.

Film z roku 1973 Sen noci svatojánské má celkově hvězdné obsazení. V dalších rolích si zahráli například Jorga Kotrbová, Václav Postránecký, Jiří Hrzán a řada dalších oblíbených herců.

Související články

Další články