Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy The Voice Ewa Farna Agáta Prachařová porod Meghan Markle

Nejnovější kauzy

Už se ví, kdo vraždil v Chemnitzu: Iráčan s pestrou kriminální minulostí!

V Chemnitzu se konají rozsáhlé protesty.
Už několik dní trvají protesty v německé Chemnitzu nedaleko českých hranic. Nepokoje se v saském městě rozpoutaly poté, co bylo nalezeno tělo mrtvého Němce. Z justičních kruhů unikl zatykač, který zmiňuje možné pachatele. Představitelé bezpečnostních složek nyní potvrdili jeho pravost.

Tisíce lidí už několik dní protestují v německé Chemnitzu. Nepokoje vyvolala vražda Němce s kubánskými kořeny Daniela H. Podle uniklého zatykače ho Iráčan Jusuf Ibrahim bodl pětkrát nožem. Pomáhal mu prý i Alaa S. ze Sýrie.

Daniel H. zemřel na následky bodných ran v oblasti hrudi. Pravost uniklého zatykače potvrdili představitelé bezpečnostních složek, informoval například německý list Bild.

Někteří protestující vystoupili s protesty, které se ale nesly v klidném duchu. Občas z davu zaznívala hesla jako „my jsme národ“, „prolhaná média“ a často také požadovali rezignaci kancléřky Angely Merkelové. Přítomní demonstranti totiž s její prouprchlickou politikou nesouhlasí.

Iráčana už během posledních dvou let dvakrát odsoudili, dostal pokutu za držení drog. Je rovněž neúspěšných žadatelem o azyl. V minulosti už se napadení dopustil, jiným uprchlíkům nastříkal pepřový sprej do očí, za což byl uznán vinným za těžké ublížení na zdraví, jak napsal deník Die Welt.

Mohlo by vás zajímat

Další články