Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Už přes den zachraňují Josefa (26): Spadl do 10metrové studny a zavalila ho zemina

+ Další fotografie
Záchranná akce
Déle než den už trvá záchranná akce ve Velkých Pavlovicích na Břeclavsku. Josef (26) tam v sobotu spadl do studny a zavalila ho zemina. S jeho vyproštěním pomáhá speciální technika. Hasiči však přestávají věřit, že mohl mladý muž tak dlouho pod zemí přežít.

„Ve Velkých Pavlovicích pracujeme na záchraně muže ze studny. Stabilizujeme studnu a vedlejší sklep. Na místě je i speciální technika,“ informovali v sobotu odpoledne hasiči na Twitteru. Záchranná akce Josefa (26), který s otcem studnu opravoval, už trvá déle než čtyřiadvacet hodin.

Při jejím čištění vlezl Josef dovnitř, vypuštění studny ji však pravděpodobně znestabilnilo. Mladého muže potom zavalila zemina. Záchranáři zpočátku věřili, že mohl přežít ve vzduchové kapse, naděje na záchranu ale každou minutu klesá. Hasiči mluví o tom, že už hledají jen tělo. Už dávno by totiž Josefovi došel vzduch.

Na místě zasahoval i sací bagr, který odsál několik metrů suti. Každý metr musel být zajištěn pomocí dřeva. „Na místě nám od rána pomáhá Báňská záchranná služba se stabilizací studny. Práce budou pokračovat i v dalších hodinách,“ sdělili v neděli hasiči.

Mohlo by vás zajímat

Další články