Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Už jste odevzdali daňové přiznání? Tohle všechno budete platit, pokud se opozdíte!

Vyznat se ve všech možných platbách a poplatcích chce fištróna. Hodně z lidí OSVČ si proto bere daňové poradce či účetní, kteří poradí, popřípadě všechnu práci odvedou za vás. Je dobré si ale připomenout, že pokud jste dodnes neodevzdali přiznání, něco málo vám hrozí.

Rok se s rokem sešel a opět je nutné podat daňové přiznání. Buďte v tomhle ohledu velmi důkladní, protože pokud jej neodevzdáte včas, může se stát, že budete platit opravdu velké sankce. Také byste si měli uvědomit, že daně nejsou to jediné, co musíte platit.

Základní termín pro doručení daňového přiznání za rok 2016 je 1.duben 2017. Tohle datum si zapiště nejlépe na nějaké viditelné místo, abyste ho měli neustále na očích. Při každodenním shonu to můžete totiž lehce přehlédnout.

Pokud vám daňové přiznání bude zpracovávat daňový poradce, tak se základní lhůta prodlužuje o tři měsíce. Pokud ani v tomto termínu neodevzdáte daňové přiznání, čeká vás pokuta. I přesto máte ještě šanci, že nebudete finančně stíháni.

Jestli totiž doručíte přiznání na finanční úřad o pět dní později po termínu, nebudete nijak pokutování. Ovšem pokud patříte mezi lidi, kteří lhůty nedodržují, tak se smiřte s pokutou 0,05% ze stanovené daně za každý den prodlení.

Když nedodáte daňové přiznání vůbec, budete k tomu vyzváni úřadem. Pokud nestihnete ani tuto dodací lhůtu, činí pokuta 5% ze stanovené daně, nebo daňové ztráty, ale vždy minimálně 500 korun.

Související články

Další články