Bylo jenom otázkou času, než se tohle stane a v našich ulicích se začnou objevovat superhrdinové. Ten, který chodí po ulicích britského Birminghamu, sice není nikdo nový a všichni ho dobře známe z kinosálů a televizních obrazovek, ale to je naprosto vedlejší. Počítá se totiž to, čeho se svým snažením pokouší neznámý muž v kostýmu dosáhnout. A v tomhle případě jsou jeho cíle skutečně ušlechtilé.

Dvacetiletý Brit se totiž převléká do kostýmu Spider-Mana a v něm bezdomovcům rozdává jídlo. Právě Birmingham, kde je superhrdinovo působiště, se totiž pyšní neslavnou statistikou a z celé Británie na něho připadá největší procento lidí bez domova.

Neznámý dobrodinec pracuje během dne v baru a jako dobrovolník rozdával jídlo už dřív. Pravý poprask ale způsobil v momentě, kdy se oblékl do červeno-modrého kostýmu.

„Dřív si mě lidi nevšímali. Když teď vidí Spider-Mana, který rozdává jídlo, přichází ke mně, ptají se, co dělám, a skutečně je moje činnost zajímá. A co je nejdůležitější, inspiruje je k tomu, aby se také zapojili,“ sdělil mladík.

Jeho dobrodružství můžete sledovat na Facebooku pod názvem „Birmingham Spiderman“. A co kdyby se našlo pár následovatelů i v českých končinách? Svět potřebuje další superhrdiny a možnosti vašeho působení jsou nekonečné!