Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Už je to tady! Podívejte se, co všechno se vám může stát kvůli dnešnímu úplňku!

Je to síla, že?
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Již od nepaměti jsou úplňky obdobím, kdy je vše tak trochu jinak. Lidé jsou podráždění, jejich emoce zesílené, někteří dokonce trpí nespavostí. Ne nadarmo se hororové filmy o vlkodlacích inspirují úplňkem. Skutečně se lidé mohou proměnit v jinou bytost? Odpověď zní ano!

Napříč historií jsou prokázány případy, kdy fáze Měsíce ovlivnila chování a jednání lidí. Různé policejní záznamy dokazují, že během úplňku stoupá kriminalita. Lidé jsou navíc roztěkaní, takže dochází i k většímu množství nehod. Paradoxně lékaři též potvrzují, že v období úplňku stoupá porodnost. Prostě dějí se divné věci.

Existují záznamy o lidech, kteří během úplňku totálně šílí. Nemění se sice ve vlkodlaky, ale musí být izolováni od okolního světa, aby neublížili sobě nebo druhým. V angličtině se jim říká lunatics z latinského lunaticus. Jedná se o lidi, kteří během období úplňku nemohou spát, u kterých toto období vyvolává jakoukoliv mentální poruchu nebo nebezpečné jednání, ať už je tomu epileptický záchvat, nebo šílenství v následku spánkové deprivace. Jsou to primárně lidé, kteří jsou maniodepresivní nebo trpí schizofrenií. Takto silný úplněk může vyvolat agresivitu nebo zoufalství a následkem může být násilí na ostatních nebo na sobě samých.

Stejný vliv může mít úplněk i na vaše domácí mazlíčky. Zvířata jsou často vlivem úplňku více nervózní a je snadné je rozdráždit. Především co se týče cizích nebo divokých zvířat, vyvarujte se jakéhokoliv zbrklého kontaktu, který by se vám nemusel vyplatit.

Dalším aspektem úplňku je ženský menstruační cyklus. Ženy často potvrzují, že se jim cyklus sjednotí s touto lunární fází. Což by vlastně vysvětlovalo tu zvýšenou agresivitu i vyšší procento kriminality. Pokud má vaše partnerka své dny během úplňku, raději se zabarikádujte ve sklepě, pokud nemáte protiatomový kryt.

Zvýšená sexualita je také věc, kterou ovlivňuje Měsíc. Ať už je to zmiňované šílenství, nebo zvířecí pudy, které se derou na povrch, je prokázána vyšší sexuální aktivita. Dokonce roste procento sexuálních zločinů, ale skutečně za to lidé mohou? Nebo si během úplňku prostě nemůžeme pomoct a jednoduše zešílíme?

Dnes je největší úplněk od roku 1948, pokud jste vy nebo někdo ve vašem okolí nestabilní, rozhodně se vyhněte kontaktu s okolním světem a raději si zatáhněte žaluzie.

Související články

Další články