Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Je mu 90 let! Líbala by ho Angelika i dnes? Robert Hossein na roli Joffrey de Peyraca už jen vzpomíná

Joffrey de Peyrac se ale opravdu hodně změnil.
Zdroj: archiv, wikipedia.org
+ Další 3 fotografie
Romantický film Angelika a král byl natočen v roce 1966. Divačky se zatajeným dechem sledovaly osudy krásné Angeliky, do které se kromě krále zamiluje také hrabě Joffrey de Peyrac. Herečce Michèle Mercier je dnes 78 let. Robert Hossein právě dnes slaví 90 narozeniny!

Zdá se, jako by byla série o krásné Angelice prokletá. Hlavním představitelům sice přinesla slávu, ale jejich životy byly jinak jednou velkou tragédií. O smutném osudu osamělé Michèle Mercier alias Angeliky jsme již psali – například ZDE.

A francouzský filmový a divadelní režisér, herec a scenárista Robert Hossein, nebo chcete-li Joffrey de Peyrac, na tom není o moc lépe. V šedesátých letech se stal představitelem hraběte de Peyrac v úspěšné sérii o dobrodružstvích krásné Angeliky, markýzy andělů, Angelika a král, Nezkrotná Angelika a Angelika a sultán.

Právě role Joffreyho de Peyraca po boku nádherné Michèle Mercier ho dostala na pomyslný vrchol. Robert si tehdy asi řekl, že v nejlepším se má skončit, počátkem sedmdesátých let opustil Paříž a začal se věnovat výhradně divadlu. Divadlu, jeho celoživotní lásce, dal umělec mnoho. Muzikál Bídníci v Hosseinově režii dosáhl velkého úspěchu a byl reprízován na Broadwayi.

V osobním životě už takové štěstí neměl. Herec má z několika manželství celkem čtyři syny: Nicolase, Juliena, Igora a Aarona. O poslední vztah se pokusil v roce 1974, kdy byl zasnouben s Michele Watrin, která ale téhož roku zemřela při tragické autonehodě.

Související články

Další články