Zdá se, jako by byla série o krásné Angelice prokletá. Hlavním představitelům sice přinesla slávu, ale jejich životy byly jinak jednou velkou tragédií. O smutném osudu osamělé Michèle Mercier alias Angeliky jsme již psali – například ZDE.

A francouzský filmový a divadelní režisér, herec a scenárista Robert Hossein, nebo chcete-li Joffrey de Peyrac, na tom není o moc lépe. V šedesátých letech se stal představitelem hraběte de Peyrac v úspěšné sérii o dobrodružstvích krásné Angeliky, markýzy andělů, Angelika a král, Nezkrotná Angelika a Angelika a sultán.

Právě role Joffreyho de Peyraca po boku nádherné Michèle Mercier ho dostala na pomyslný vrchol. Robert si tehdy asi řekl, že v nejlepším se má skončit, počátkem sedmdesátých let opustil Paříž a začal se věnovat výhradně divadlu. Divadlu, jeho celoživotní lásce, dal umělec mnoho. Muzikál Bídníci v Hosseinově režii dosáhl velkého úspěchu a byl reprízován na Broadwayi.

V osobním životě už takové štěstí neměl. Herec má z několika manželství celkem čtyři syny: Nicolase, Juliena, Igora a Aarona. O poslední vztah se pokusil v roce 1974, kdy byl zasnouben s Michele Watrin, která ale téhož roku zemřela při tragické autonehodě.