Asi není divu, když řekneme, že začínala jako modelka a bývalá miss v provinčních soutěžích krásy. Ale jak to tak bývá, jenom šerpa a korunka jí nestačily a Hollywood zase potřeboval někoho, kdo má talent a hezky se na něj kouká.

Kim Basinger slaví dnes neuvěřitelných 60 let a je to žena, u níž je velmi těžké na první pohled říct, kolik jí vlastně je. Z velké části za to mohou geny, z menší pár nepoznatelných plastických úprav a do třetice tu je kosmetika, za niž tahle oscarová herečka utrácí neuvěřitelné sumy.

Pověstná je hlavně svou blond hřívou, o kterou pečuje tak úzkostně, že to pohoršuje i veřejnost. Nechávala si totiž jeden čas dovážet na mytí vlasů přírodní ledovcovou vodu z Islandu a tenhle manýr se samozřejmě nelíbil zeleně smýšlejícím lidem, protože Kim si tam navíc nechávala posílat soukromé letadlo.

Herečka se často objevovala v odvážných filmových scénách, proslula rolí v erotickém thrilleru 9 a 1/2 týdne a patřila jí obálka Playboye. Přesto je v soukromí za hodnou holku, nemá na kontě žádný skandál s muži, akorát rozvod s Alecem Baldwinem trochu nezvládli a proprali si špinavé prádlo na veřejnosti.

I když už má dávno za sebou polovinu života, s točením nekončí a do důchodu se nechystá, její jméno ještě pořád přitahuje pozornost. Možná proto, že ačkoliv má doma Oscara za vedlejší roli, může se také „pochlubit“ pěknou řádkou nominací na Zlatou malinu v kategorii nejhorší herečka. Kontroverze. To diváci rádi.