Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Už 33 milionů Britů se nakazilo koronavirem, domnívají se vědci. Co by to pro zemi znamenalo?

Už 33 milionů Britů se nakazilo koronavirem, domnívají se vědci. Co by to pro zemi znamenalo?
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
koronavirus
Bezmála 10 tisíc nakažených, téměř 500 mrtvých. Taková jsou oficiální čísla britských úřadů o koronavirové nákaze. Vědci z Oxfordské univerzity ale nevylučují, že infikovat se ve Spojeném království mohla už polovina obyvatel. To by znamenalo neuvěřitelných 33 milionů lidí s nemocí COVID-19!

A překvapivě je to podle odborníků z Oxfordu dobrá zpráva. Ze studie vyplývá, že epidemie koronaviru mohla ve Velké Británii vypuknout už v polovině ledna. Znamenalo by to, že se mohla v zemi vytvořit značná kolektivní imunita.

Většina nakažených má mírné, někdy dokonce žádné příznaky nemoci COVID-19 a hospitalizace připadá přibližně na jednoho pacienta z tisíce, uvedli vědci. Z toho prý vyplývá, že polovina Britů, tedy zhruba 33 milionů lidí (země má přes 66 milionů obyvatel), už by mohla být proti koronaviru imunní.

Přinejmenším 35 procent

"I kdyby měl vážně onemocnět pouze jeden ze sta, pořád se dostaneme k 35procentní kolektivní imunitě," řekl profesor experimentální epidemiologie Sunsetra Gupta, který studii vedl, deníku The Times. V takovém případě by se jednalo o 23 milionů imunních obyvatel.

Na závěry práce se však nedá stoprocentně spoléhat. Zatím totiž neprošla recenzním řízením, nevyšla ani v jediném odborném časopise. Počet vážných případů navíc v ostrovním království stále narůstá.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy