Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Uvnitř luxusní vily diktátora Kim Čong-una: Drahé vybavení, dokonale upravená zahrada

Uvnitř luxusní vily diktátora Kim Čong-una: Drahé vybavení, dokonale upravená zahrada
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
bydlení
Zatímco zbytek Severokorejců strádá a často nemá ani co jíst, Kim Čong-un (36) se obklopuje bohatstvím. Nejnenáviděnější diktátor světa žije v minimalistické, jinak ale přepychově vybavené vile na okraji Pchjongjangu. Pustili tam ruského fotografa, takže můžete do Kimova soukromí nahlédnout!

Kdyby se ke Kimově vile přiblížil jen tak někdo, nejspíš by ho okamžitě zastřelili. Jakmile jde ale o fotografa ruského ministra zahraničí, nic není problém!

Severokorejský diktátor si očividně na opulentnost nepotrpí, to však neznamená, že by žil skromně. Oproti zbytku totalitou a hladem bičované země se má jako v pohádce. Jeho dvoupodlažní vila leží na rozlehlém pozemku u hlavního města Pchjongjangu Oblopují ji dokonale upravené okrasné zahrady, před vchodem parkuje Kimův mercedes. Většina jeho "poddaných" přitom při cestování musí spoléhat pouze na kolo.

Přední část domu je prosklená, uvnitř pak Kimovi dělají kromě ochranky společnost také bílé sochy nebo mramorové sloupy.

Kdyby minimalistický dům diktátora náhodou omrzel, může si zajet do luxusního paláce ve Wonsanu. Ten zdědil po svém zesnulém otci Kim Čong-ilovi. Hned vedle paláce si navíc nechal vybudovat soukromé letiště pro svoje tryskáče.

Raději vlak než letadlo

Létání ale nemá Kim Čong-un stejně jako jeho předchůdce příliš v oblibě. Když cestuje do zahraničí, raději volí svůj opancéřovaný vlak, jenž mu poskytuje větší pohodlí než letadlo.

O severokorejském diktátorovi v posledních týdnech kolovaly různé zvěsti. Po spekulacích o smrti se objevil na otevření nové továrny. Okamžitě se začalo mluvit o tom, že šlo o jednoho z Kimových dvojníků. Ověřit nejde ani jednu z verzí, na místě totiž nebyl žádný nezávislý novinář.

Čauky lidi: Moje socky 3. Expremiér Babiš podpořil vztah Jaromíra Soukupa a Agáty Hanychové

Související články

Další články

Nejnovější kauzy