Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Utýraný Mareček: Zrůdný Josef Kuča dostal vyšší trest. I tak je to málo, pláčou lidé

+ Dalších 19 fotografií
Sotva tříletý Mareček z Loun byl umučen svým otčímem Josefem Kučou, matka chlapečka Simona T. tomu nečinně přihlížela. Kuča původně dostal šestnáct let, protože jeho odporný čin byl klasifikován jako těžké ublížení na zdraví a týrání svěřené osoby. Po odvolání se však případ ocitl u Vrchního soudu v Praze a Kuča odešel s trestem dvacet dva let odnětí svobody.

Brutální bití, kousání, pálení cigaretami i žehličkou, sezení na rozžhaveném sporáku. To vše prožíval Mareček ve svém smutném krátkém životě. Zašlo to tak daleko, že v noci z 15. na 16. února 2019 otčím Marečka tak agresivně zbil, že se chlapeček už neprobudil. Podle obžaloby používal tyran k bití dlaně i vařečku, sprchoval ho studenou vodou nebo nechával klečet s nataženýma rukama, na které mu pokládal knížky.

Obžalovaný měl šanci říct pár slov ke spáchanému činu. "Je mi to líto, ale byl jsem obviněn z věcí, které jsem nespáchal," řekl Kuča před všemi přítomnými.

Soudce v roce 2019 kvalifikoval rozsudek jako zločinné ublížení na zdraví a tyran tak dostal šestnáct let za mřížemi. To ale dnes pražský vrchní soud přehodnotil a obžalovaného Josefa Kuču označil za vraha. Udělil mu tak výjimečný trest odnětí svobody na dvacet dva let. Soudce přihlédl také na to, že Kuča vyráběl omamné a psychotropní látky. Slabá lítost, kterou projevil, ho od zvýšení trestu nezachránila.

Při popisu hrůzných činů spáchaných na Marečkovi se někteří lidé neubránili slzám. Po vyhlášení rozsudku se ale ze zvýšeného trestu smáli radostí. "Sice bych mu přála doživotí ale jsem šťastná, že bude za mřížemi déle než šestnáct let," svěřila se jedna z příchozích žen.

"S takovým nakládáním s nezletilým dítětem jsem se za svou dlouhou praxi ještě nesetkal. Směřuje to k určité míře sadismu," tvrdil soudce Jiří Lněnička.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy