Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Utrpení lékařů u Apolináře: Z čeho mají po 5 minutách na sále tak zničené ruce?

Zdroj: Facebook
zranění
Sociální sítí Facebook začal kolovat příspěvek, který nejednoho uživatele šokoval. V porodnici Apolinář se na operačním sále rozbil morcelátor, což je velmi důležitý moderní přístroj, který při operaci rozdrtí tkáň, kterou lékaři potřebují z těla vyndat. Nahrazen byl ručním, se kterým není žádná legrace pracovat. Až díky síle sdílení začalo vedení problém řešit, lidé se totiž zhrozili při pohledu na fotografii ruky mladé lékařky, která po 5 minutách práce s ručím přístrojem byla plná bolavých mozolů.

Oddělení G5 u Apolináře je největším českým gynekologicko-endoskopickým centrem, kde se ročně provede přes 2000 laparosko­pických a hysteroskopických operací. Kromě pacientek z celé republiky se tam sjíždí spousta lékařů, kteří se chtějí od těch místních něco přiučit. I proto bylo rozbití moderního morcelátoru velkým problémem.

Přístroj se údajně rozbil už před dvěmi nebo třemi lety. Nějakou dobu fungoval v nouzovém režimu a ačkoliv se ho snažili opraváři dát všelijak dohromady, nakonec odešel úplně. Tento přístroj je klasicky využíván při operaci myomů, které by malým otvorem z lidského těla ven dostat nešly. Morcelátorem je myom rozdrcen a po částech vytažen. Ruční přístroj s sebou přináší spoustu nevýhod a při jeho používání trpí i samotní lékaři.

Když bylo s problémem seznámeno vedení Všeobecné fakultní nemocnice, reakce byla až zarážející. Prý mají pacientky kvůli rozbitému přístroji jezdit do jiného zařízení. Na řadu už v tu chvíli přišel ruční morcelátor a lékařka, která s ním pracovala, měla po pěti minutách na rukou ošklivé mozoly. Nemocnice by navíc prý moderní přístroj jako dar nepřijala ze strachu, že by ho musela v případě poruch opravovat na své náklady.

Až díky síle sdílení na sociálních sítích se případ začal řešit. Ředitel Všeobecné fakultní nemocnice naplánoval schůzku, při níž se bude problém projednávat. Lidé se obávají zda přijde čas, kdy budou lékaři operovat s čelovkami na hlavě v momentě, kdy se rozbije světlo, či ve špinavém prádle ve chvíli, kdy nebude fungovat prádelna.

Související články

Další články