Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Utrpení hvězdy StarDance: 7 týdnů v blázinci! Miroslav Hanuš válčí s depresemi

Utrpení hvězdy StarDance: 7 týdnů v blázinci! Miroslav Hanuš válčí s depresemi
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
StarDance 2019
Šok pro diváky letošní StarDance! Stačilo málo a Miroslav Hanuš (56) se vůbec nemusel dostat na parket. Jak vyplavalo na povrch, herec válčí se silnými depresemi, které ho dohnaly do psychiatrické léčebny. Před začátkem oblíbené taneční show strávil v blázinci dlouhých sedm týdnů, nad nepříjemnou nemocí však stále převahu nezískal!

Miroslav Hanuš (56) bojuje s endogenními depresemi dlouhá léta a na psychatrii skončil už v minulosti. Herec nedokázal normálně fungovat, ničila ho pouhá představa, že musí jít do práce. K tomu se přidaly bolesti různých částí těla!

"Skutečná deprese, jak jsem ji teda zažil já, je věc, která vás doslova paralyzuje. To není, že je člověk smutnej. Prostě nevyjdete před barák, nevystrčíte ani popelnici. Kdo to nezažil, přijde mu neuvěřitelné, že vás to při plné síle úplně zastaví," svěřil Hanuš Lidovým novinám s tím, že dlouho odmítal svoje problémy řešit. Zasáhnout tak musela jeho manželka Jana Hanušová (57).

Endogenní deprese se rozvíjí bez jakýchkoliv příčin zvenčí, startovacím motorem je nevyvážené chemické prostředí v mozku. Hanuš se už před lety svěřil do péče odborníků, jak ale sám přiznal, nemoci se nikdy nadobro nezbaví. "Konstituce osobnosti zůstává stejná. Důležité je, že s tou situací už umím zacházet," říká herec.

Všechny Hanušovy ženy

Ještě před začátkem StarDance 2019, kde vyfasoval krásnou taneční partnerku Adrianu Maškovou (21), skončil opět v blázinci. Ústavní léčbu tentokrát nastoupil na sedm týdnů. Jelikož už je zkušeným pacientem, dostal od lékařů volnou ruku v rozhodování, zda bude brát léky, anebo to zvládne bez nich.

Hanuš má kromě milující manželky oporu i v dcerách Alžbětě, Elišce a Jindřišce. Všechny mu chodí na přímé přenosy StarDance fandit a věří, že tatínek zvítězí!

Smutný pohled na Martina Kociána. Tohle s ním udělalo dvacet let na drogách

Související články

Další články

Nejnovější kauzy