Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Utopený Honzík u vodní nádrže v Tošovicích: Žena popsala děsivé vteřiny před katastrofou

Zdroj: Pixabay
Utopený hoch

Nešťastná náhoda a chvilka neopatrnosti způsobily neskutečnou tragédii. Ve čtvrtek se v přírodní nádrži v HeiParku v Tošovicích na Novojičínsku utopil teprve sedmiletý Honzík. Svědci Blesku prozradili, že si tatínek jen na chvíli odskočil a během té doby přišel chlapec o život.

Moravskoslezští policisté měli ve čtvrtek napilno. Téměř tři hodiny pátrali po chlapci, který zmizel od vodní nádrže v HeiParku v Tošovicích na Novojičínsku. Tamní svědkyně uvedla webu Blesk, že ztracený Honzík tam byl s tátou a ještě jedním dítětem, zřejmě sourozencem. „Hrál si a táta si jen odskočil na záchod. Strašné, stačí pár vteřin a otočí se vám život,“ prozradila žena.

Na místo poté přispěchala i maminka a rodiče po chlapci začali intenzivně pátrat. Kolem jedné hodiny odpoledne se k nim navíc přidali policisté, hasiči, vrtulník a místní. Poté přišli na řadu potápěči, kteří k večeru nalezli jeho tělo a vylovili ho z vody. „Můžu potvrdit, že chlapce už jsme našli bez známek života,“ sdělil mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

Takový hezký klučík!

„Potápěči vytáhli hocha asi pět metrů od mola. Nádrž je trochu zrádná. Prudce klesá do hloubky až devět metrů. Voda je kalná, nemyslím si, že by tu byl co platný plavčík. Musel to být moment. Takový hezký klučík to byl,” doplnila svědkyně. Podle popisu, kdy byl chlapec ještě pohřešovaný, byl kluk 110 centimetrů vysoký, měl krátké blond vlasy a na sobě tmavě modré plavkové kraťasy.

U nádrže plavčík nebyl přítomen, z čehož je veřejnost v současné době otřesená. „Jestli bude u nádrže plavčík, o tom jsme zatím nemluvili. Sedíme tady, a ještě jsme se nevzpamatovali z té včerejší tragédie. Moc nás to zasáhlo,“ sdělila správkyně Blesku. Areál byl až do pátku zavřený.

Související články

Další články