Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Utonulá osmiletá holčička na Morávce: Před smrtí ji nezachránila ani vesta s helmou

Utonulá osmiletá holčička na Morávce: Před smrtí ji nezachránila ani vesta s helmou
Zdroj: Jiří Charvát
+ Další 3 fotografie
Tragédie
Ani základní bezpečnostní vybavení pro vodáky nezabránilo tragédii. V neděli se na rozvodněné řece Morávce překlopil člun s mužem a jeho dvěma dcerami, přičemž ta mladší se utopila. Podle policie měla posádka převráceného raftu vesty a osmiletá dívka navíc i helmu. Vyšetřování neštěstí stále probíhá.

Policie stále prověřuje utonutí osmileté holčičky na Frýdecku-Místecku. Podle vyšetřovatelů zatím není jasné, zda šlo o chybu otce (46), případ ale prověřují v souvislosti s trestným činem proti životu a zdraví. „S ohledem k citlivosti případu a věku poškozené nebudeme sdělovat podrobnosti,“ vysvětlila policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Zároveň ale sdělila, že tragédii nepředešlo ani řádné vodácké vybavení. „Dle dostupných informací bylo zjištěno, že osádka člunu byla vybavena bezpečnostními prvky, jako jsou záchranné vesty. Utonulá dívka měla navíc helmu,“ řekla Bělunková. Malá holčička tak pravděpodobně nezvládla bojovat se silným proudem rozvodněné řeky.

Řeku sjížděli navzdory upozornění

Řeku Morávku sjížděla posádka v neděli, kdy se hladina zvedla podle dostupných údajů webu Povodí Odry na první povodňový stupeň. Člun, na němž plul otec s patnáctiletou a osmiletou dcerou, se převrhl poblíž soutoku Morávky a Ostravice na Frýdecko-Místecku.

Šestačtyřicetiletý muž a jeho starší dcera se dostali v pořádku na břeh, osmiletou dívenku však vytáhli hasiči bez známek života. Po příjezdu záchranářů se ji po 45 minutách podařilo resuscitovat a převézt do nemocnice. Tam ale následně zemřela. „Přes veškerou snahu lékařů dítě bohužel zemřelo,“ řekla mluvčí Fakultní nemocnice v Ostravě Petra Petlachová.

Jde o čtvrtou potvrzenou oběť

Holčička je tak už čtvrtou obětí velké vody. V pondělí ráno přinesl web Slovácký deník informaci, že policie objevila v potoce Hrubár v Lopeníku na Uherskohradišťsku utonulého muže.. Třiašedesátiletý muž si údajně šel nafotit rozvodněný potok.

V sobotu pak hasiči vylovili z řeky Osoblahy na Bruntálsku tělo muže. Na něj upozornili dva kolemjdoucí svědci, kteří ve vodě zahlédli i tělo ženy. To se ale zatím nepodařilo najít.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy