Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Útoky na Srí Lance si vyžádaly už 185 životů! Mezi oběťmi jsou i cizinci, osud Čechů je nejistý

+ Dalších 13 fotografií
terorismus
Výbuchy na Srí Lance, za kterými s největší pravděpodobností stojí teroristé, si podle agentury Reuters vyžádaly už 138 obětí na životech a přes 400 zraněných. Agentura AFP informovala o tom, že mezi oběťmi je i 9 cizinců, jejichž národnost zatím není známa. Útoky se během půl hodiny odehrály ve třech kostelech a třech luxusních hotelích. České ministerstvo zahraničí momentálně zjišťuje, zda mezi oběťmi či zraněnými nejsou i Češi.

Na Srí Lance došlo k sérii 6 výbuchů. Všechny se odehrály během půl hodiny, a to ve 3 kostelech a 3 luxusních hotelech. Minimálně za dvěma útoky stojí sebevražední atentátníci. Počet obětí se z původních 20 vyšplhal už na 138 a není pochyb o tom, že bude ještě stoupat. Zraněných je pak minimálně 400.

Mezi oběťmi útoků je podle dosavadních informací i 9 cizinců, zatím není jasné, zda mezi nimi nejsou i Češi. Na získání informací o českých občanech na Srí Lance intenzivně pracuje ministerstvo zahraničí, které přítomné Čechy vyzývá k tomu, aby se ozvali.

Srílanský premiér svolal bezpečností radu a ministr školství oznámil, že v pondělí a v úterý budou školy zavřené. K útokům se zatím nikdo nepřihlásil, proběhly ovšem v den, kdy si křesťané připomínají zmrtvýchvstání Ježíše, a tak se spekuluje o tom, že za nimi stojí džihádisté.

Mohlo by vás zajímat

Další články