Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Útok žraloka: Snímky českého potápěče Vladimíra, který se s predátory koupe

Zdroj: archiv
+ Další fotografie
galerie
Mezi Čechy se objevily obavy v souvislosti s výskytem žraloků v Chorvatsku. Z této oblíbené destinace přišly zprávy o tom, že pár metrů od pláže byl predátor opravdu spatřen. Odborník a profesionální potápěč Vladimír Čech svěřil, že pokud žralok není vyprovokován, nic není tak horké... Sám si několikrát vyzkoušel potápění se žralokem a dokonce to vypadá, že mezi parybou a potápěčem může existovat „kamarádství“.

Zkušený profesionál má za sebou stovky ponorů a mnohdy se setkal skutečně s pro jiného velkým nebezpečím. Ovšem se žraloky se dá najít vzájemná tolerance, alespoň o tom svědčí snímky, které redakce eXtra.cz získala.

"Pokud se tedy objeví v blízkosti koupajících se lidí, je to pro něj nestandardní situace a bude toto prostředí prověřovat. Je to velmi opatrný tvor, a proto je jeho chování při setkání s neznámým velmi obezřetné. V naprosté většině případů žralok, pokud není vyprovokován, radši 'vyklidí pole'," řekl eXtra.cz Čech, který se potápění věnuje dlouhé roky.

Člověk, který se chce potápět se žralokem, si musí uvědomit jedno: "Pokud je vyprovokován, tedy v případě, že chování dotyčné bytosti vykazuje známky zraněné či pro něj známé kořisti. Nebo v případě, že se cítí ohrožen, což je ve většině případů příliš blízký agresivní pohyb nebo jiné nepřirozené chování v jeho těsné blízkosti, může zaútočit," dodal Čech.

A jak koupání se žralokem vypadá? Na to se podívejte do galerie.

Související články

Další články