Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Útok v Utrechtu si vyžádal tři mrtvé: Chtěl se vrah zavděčit tureckému prezidentovi Erdoganovi?

Zdroj: facebook¨
+ Další 2 fotografie
Útok
Útok v Utrechtu, při kterém se v pondělí dopoledne střílelo, si podle starosty města vyžádal už tři mrtvé. Devět dalších obětí je raněno, z toho tři jsou ve vážném stavu. Střelbu má zřejmě na svědomí muž z Turecka, po kterém nyní pátrá policie. Prezident Turecka mezitím jezdí po své zemi a jeho volební kampaň se spíše přibližuje k válečnému štvaní. Co to znamená?

V nizozemském městě Utrecht se v pondělí dopoledne odehrála obrovská tragédie, kdy muž střílel uvnitř tramvaje. Podle starosty města má útočník na svědomí již tři mrtvé. Dalších devět obětí je raněno, z toho tři jsou v kritickém stavu. Policie v souvislosti s případem pátrá po Gökmenu Tanisovi (37), který se narodil v Turecku.

Možná celý incident vyvolal právě prezident Turecka Recep Tayyip Erdogan (65). Jezdí po své zemi a občanům ukazuje video z vraždění v mešitě na Novém Zélandu, na což na svých facebookových stránkách upozornila válečná reportérka Markéta Kutilová. Erdoganova volební kampaň tak spíše připomíná nabádání k válce. „Podívejte se, všichni. Prý že teror pochází od muslimů? Tady to vidíte. Nový Zéland za to zaplatí,“ hlásá prezident při svých vystoupeních před občany.

Prezident útok na Novém Zélandě dává za vinu politikům ze západních zemí, kteří rozdmýchávají nenávist k muslimům. Erdogan svou kampaní možná vyvolal zlost v útočníkovi z Utrechtu, který napáchal ohromné zlo v tramvaji a připravil několik nevinných lidí o život. Je zde i možnost, že se jednalo o pomstu za útok na Novém Zélandu.

Související články

Další články