Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Krvavý útok v rodinném domě: Adama (14) z Prahy našli zraněného na zahradě

Krvavý útok v rodinném domě:  Adama (14) z Prahy našli zraněného na zahradě
Zdroj: Policie ČR / Koláž eXtra.cz
KRIMI

Policie ve středu ráno zveřejnila na svých webových stránkách informace, že pátrá po čtrnáctiletém Adamu B. z Prahy, patrně v souvislosti s vyšetřováním násilného trestného činu a nemohli vyloučit, že je ozbrojený. Chlapce nakonec policisté našli nedaleko místa, kde v noci došlo k brutálnímu napadení nožem. Pobodaná maminka se synem skončili v nemocnici. Pubertální mladík byl zraněný, souvislost případu s ním však policie nepotvrdila.

V noci z úterý na středu si Ploskovická ulice v pražských Dolních Chabrech prožila scénu jako z toho nejhoršího hororu. V jednom z tamních domů došlo k brutálnímu napadení maminky a jejího syna. Pachatel následně uprchl a pátrala po něm policie – policisté v helmách a s dlouhými zbraněmi a vrtulník s termovizí.

Ve středu ráno, pár hodin po hrůzných událostech, zveřejnila policie na svých webových stránkách, že pátrá po čtrnáctiletém chlapci. Hnědovlasý Adam B. měří něco mezi 160 a 165 cm. "Nemůžeme vyloučit, že pohřešovaný může být ozbrojený," uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Několik zpravodajských webů, mezi které patří mimo jiné Blesk či TN.cz, publikovalo, že dle jejich zpráv by útočníkem v Dolních Chabrech měl být čtrnáctiletý puberťák, kamarád napadeného. Do toho policie v pátracím oznámení Adama B. uvedla, že "v souvislosti s vyšetřováním násilného trestného činu pátrají od včerejší noci pražští policisté po pohřešovaném čtrnáctiletém chlapci", u něhož nelze vyloučit, že by mohl být zraněný a bosý. Spekulovalo se tedy, že by právě tento chlapec mohl být útočníkem.

Adama nakonec našli podle informací TV Nova ve středu kolem 11 hodiny na zahradě nedaleko rodinného domu, kde došlo k pobodání maminky a jejího syna. Byl zraněný a postarala se o něj záchranka. Policie však souvislost obou případů nepotvrdila. "Děkujeme veřejnosti a médiím za pomoc při pátrání. Pohřešovaný byl nalezen," řekla pouze stroze mluvčí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy