Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

MASAKR V LONDÝNĚ: Počet obětí vzrostl. Policisté už znají útočníka!

+ Dalších 17 fotografií
Počet obětí teroristického útoku v Londýně se vyšplhal na čtyři. Pátým mrtvým je útočník, kterého zastřelila policie. Zraněno bylo až 40 lidí, včetně tří policistů. Policisté už vědí, kdo útočil. Identitu ale zatím nezveřejnili.

Počet obětí středečního teroristického útoku v Londýně stoupl na čtyři, zraněných je až 40 lidí. Pátým mrtvým je útočník, jehož identitu policie zná, ale zatím ji nezveřejnila. Počet obětí oznámil v noci na čtvrtek komisař Scotland Yardu Mark Rowley.

„Útok začal, když auto jedoucí přes Westminsterský most srazilo a zranilo několik kolemjdoucích a tři policisty,“ řekl Rowley. „Vůz pak havaroval v blízkosti parlamentu a nejméně jeden člověk vyzbrojený nožem pokračoval v útoku tím, že se snažil proniknout do parlamentu,“ dodal.

Oběťmi útoku jsou tři civilisté a 48letý policista Keith Palmer, který před útokem chránil parlament. Přestože na místo okamžitě přijela záchranka, život mu už nezachránila. Mezi zraněnými jsou i cizinci. Jde o tři francouzské studenty, pět Jihokorejců a Australana, který žije v Londýně. Ti byli zraněni při útěku, další mají zlomeniny a poranění hlavy.

Podle listu The Guardian se útočník inspiroval teroristickými útoky Islámského státu. Do davu lidí vjela auta při útocích v Nice a Berlíně. Komisař Scotland Yardu Rowley údajně zná útočníka, ale jeho identitu nezveřejnil. Podezřelý z teroristického útoku je Abu Izzadeen. On ale údajně skutečným pachatelem útoku není. Televizní stanici Channel 4 News kontaktoval jeho bratr, který tvrdí, že sedí ve vězení.

Podle stanice BBC bylo auto použité při útoku najato v Birminghamu. Listy Daily Mail a The Telegraph uvedly, že policie z West Midlands v noci podnikla razii v jihozápadním předměstí Birminghamu, kde byla na dvě hodiny uzavřena ulice Hagley Road a její okolí. Prohledán byl byt nad jedním obchodem. Zatčeno bylo několik osob. Nikdo to ale zatím nepotvrdil.

Související články

Další články