Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Útok na školku: Anonym pohrozil bombou, policie hledá strůjce výhrůžek

ilustrační foto
Zdroj: extra.cz/Martin Procházka
krimi

Anonym vyhrožoval útokem na neurčenou mateřskou školu. Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) přijali preventivní opatření a snaží se vypátrat autora výhrůžky. Kriminalisté to uvedli na twitteru.

"NCOZ se intenzivně zabývá anonymní výhrůžkou o připravovaném útoku na mateřskou školku, která nebyla nijak specifikována. V součinnosti s krajskými ředitelstvími policie jsme přijali preventivní opatření a provádíme úkony směřující k vypátrání autora výhrůžky," sdělila bez dalších podrobností policie.

Výhrůžkami útokem na neurčenou školu se zabývali například před dvěma lety pražští kriminalisté. Policie je zaznamenala na sociálních sítích, autor hrozil střelbou. Policisté proto posílili dohled u škol a informovali vedení. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v této souvislosti upozornil na náklady bezpečnostního nasazení ve výši až statisíců korun, které může stát od pachatelů vymáhat.

Tentokrát se podle mluvčího NCOZ Jaroslava Ibeheje případ týká celé České republiky. "Provádíme celou řadu opatření, která jsou dílem veřejná a dílem skrytá," sdělil mluvčí ČTK. Více informací podle něj nemůže policie v tuto chvíli poskytnout.

Koncem května muselo být kvůli hrozbám evakuováno ministerstvo vnitra na pražské Letné. Anonym nahlásil bombu, kterou pyrotechnici nenašli.

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy