Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Útok na naše peněženky: Ke zdražování se nově přidala společnost Innogy

Innogy chce zdražit
Zdroj: Pixabay
energie

Jeden z hlavních dodavatelů energií na českém trhu, společnost Innogy, je další v řadě energetických firem, které ohlásily zdražení svých ceníků. Od března vzroste cena základního produktu Standard o celých 19 procent. Společnost Innogy to uvedla v tiskové zprávě.

Zdražování energií v Česku nebere konce. Ke společnostem, které ohlásily zvýšení sazeb ve svých cenících, se nově přidala firma Innnogy. Přední dodavatel energií tak zvýší od 7. března cenu plynu. Základní produkt Standard tak cenově vzroste o 19 procent. Měsíční platba tím naroste o 400 Kč. Zároveň o 14 procent stoupne cena elektřiny v distribuční zóně E.GD a PRE.

„Vývoj na velkoobchodních trzích je neúprosný. Do našeho nákupního portfolia se dostává stále více plynu za výrazně vyšší ceny. Ceny energií bohužel neklesají, a naopak se drží na vysokých úrovních. Naším zájmem ale bylo, abychom ceny udrželi stabilní přes zimu, kdy je spotřeba nejvyšší. K úpravě cen tak přistupujeme až na konci topné sezony,“ uvedl k tomu ředitel Innogy pro maloobchod a marketing David Konvalina v tiskovém vyjádření.

Pro modelového zákazníka, který na zemním plynu pouze vaří, tak naroste měsíční platba o 30 korun. Zákazník v bytě si měsíčně připlatí 180 korun a rodině v menším rodinném domě narostou měsíční náklady na ohřev teplé vody a vytápění plynem o 400 korun.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy