Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Útok na Kroměřížsku: Tibetské dogy napadly pošťačku a muže, policie musela jednu zastřelit

Útok na Kroměřížsku: Tibetské dogy napadly pošťačku a muže, policie musela jednu zastřelit
Zdroj: ifauna.cz
útok psa
Na Kroměřížsku policie zastřelila psa. Dvě tibetské dogy totiž utekly ze zahrady a napadaly kolemjdoucí. Senior, na kterého zaútočily, musel být převezen do místní nemocnice. Kriminalisté celou situaci vyšetřují a zahájili trestní řízení. Za únik psů ze zahrady je zodpovědná jejích majitelka.

"Majitelka měla oba psy rasy tibetská doga na svém oploceném pozemku u rodinného domku v obci na Kroměřížsku. Včera dopoledne, poté, co psy vyvenčila, dobře nezajistila plechová vrata a psi jí v době, kdy už nebyla doma, utekli na ulici," popisuje situaci policejní tisková mluvčí Lenka Javorková.

Později jedna z dog skočila na poštovní doručovatelku a obě zaútočily na šestasedmdesátiletého muže. Ten utrpěl vážná zranění po několika kousancích po celém těle. Místní obyvatelé se pokoušeli psy odlákat a najít pro zraněného pomoc. Poštovní doručovatelka pak zavolala na tísňovou linku 158.

Policie morkovického obvodního oddělení musela agresivní zvířata zneškodnit a použili proto zbraň. Celý incident se odehrál v úterý na Kroměřížsku. Psi totiž začali útočit i na policisty. Právě proto byl jeden ze psů usmrcen a druhý zraněn.

Napadený muž je nyní hospitalizován v kroměřížské nemocnici. "Kroměřížští kriminalisté včera zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. Na případu nadále pracují," uvedla mluvčí Lenka Javorková.

Související články

Další články