Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Útok Islámského státu na USA! Zemřelo 14 lidí. Obama ale ujistil svůj lid, že džihádisty zničí

Syed Farook a jeho žena Tashfeen Malikov bojovali za ideály IS.
Zdroj: youtube.com
Islámský stát je schopen udeřit kdekoliv na světě. Teroristé napojení na IS nyní zabíjeli také v USA. Radikalizovaný muslim Syed Farook a jeho manželka Tashfeen Malik zabili 14 lidí.

Po útoku v americkém San Bernardinu si tajné služby dlouho nechtěly přiznat, že 14 obětí mají na svědomí bojovníci napojení na IS. Nyní je to ale už oficiální. Než šli manželé Syed Farook a Tashfeen Malik zabíjet, tak slíbili věrnost Islámskému státu.

Tashfeen Malik pobývala před masakrem v Saúdské Arábii a povedlo se jí radikalizovat manžela. Ten až do osudného dne vypadal jako obyčejný zbožný muslim. Kolegové v práci netušili, že chystá obrovské krveprolití.

Když už bylo jasné, že střelbu v kalifornském San Bernardinu mají na svědomí radikalizovaní muslimové, tak před národ předstoupil prezident Obama.

Americký prezident slíbil, že zničí Islámský stát. Jak to chce udělat, to neuvedl. Tvrdí ale, že Spojené státy se nenechají zatáhnout do pozemní války v Iráku a Sýrii. Zároveň Obama hovořil o tom, že by bylo dobré omezit prodej zbraní v USA.

Související články

Další články