Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Útok Islámského státu na Česko! Známe podrobnosti

Zdroj: reprofoto Dabiq
+ Další fotografie
Šok
S nožem, vestou s výbušninou se mladý Egypťan podle policie chystal spáchat v Česku teroristický útok. Pokoušel se rovněž opatřit si zbraně. Vraždit prý chtěl ve jménu Islámského státu.

Policistům se díky odposlechům dopadnout nebezpečného Egypťana. Plánoval vraždit ve jménu Islámského státu. Ve středu poprvé stanul v Brně před soudem.

O případu informoval server TN.cz. Mustafa žil v Česku už osm let, stal se vůbec prvním člověkem, kterého soudí za přípravu krveprolití za Islámský stát.

Jak uvedla obžaloba, ze všeho nejvíc chtěl zavraždit svou bývalou přítelkyni. Při té příležitosti plánoval zabít co největší počet nevinných lidí. “Kdyby přišli policajti, tak jich chtěl zabít co nejvíc, aby zemřel jako svatý voják Islámského státu, aby zemřel pro Boha,“ řekl webu TN.cz hlavní svědek ostře sledovaného případu.

Egyptský radikál skončil v želízkách na poslední chvíli. Policie ho totiž odposlouchávala a získala tak potřebnou páku na jeho zadržení.

Související články

Další články